PL / EN
FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 – MONIKA PTASZEK JESIEŃ ZIMA 2013

FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 – MONIKA PTASZEK JESIEŃ ZIMA 2013

Zobaczcie, co na łódzkim pokazie podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland pokazała Monika Ptaszek, która z kolekcją na jesień zimę 2013 wróciła niedawno z lizbońskiego Tygodnia Mody.

„Zewsząd śmierć uderza o burtę. Na fali truchło, szczątki statków i nic. Tylko cisza i przeszywająca śmierć. Dogorywanie człowieka morza skutego lodem i przeszytego zimnem. Samotność starego człowieka morza i masztu. Pokładu bezsilności i zwątpienia. Legenda o WARSHIP już dawno opadła na dno.” Tak swoją najnowszą kolekcję na jesień zimę 2013 opisuje Monika Ptaszek, która jej zawężoną odsłonę pokazała w ubiegłym miesiącu na Fashion Weeku w Lizbonie.

 

Z tych kilku pierwszych zdań wypływa motyw przewodni wszystkich zaprezentowanych sylwetek – kolekcja Warship to morska opowieść o pracujących na północnych wodach rybakach. Stąd wiele sylwetek „naznaczonych” było duchem czasu – wielogodzinną pracą. Na wzór odzieży roboczej, celowo sprane i poniszczone ubrania, pokryte niby rdzą, zestawiono z tymi mocno dopracowanymi konstrukcyjnie – denimowymi total lokami, płaszczami oversize, dresowymi spodniami czy koszulami z wełnianymi rękawami i obszernymi swetrami, a dopełniono wełnianymi czapami i kaloszami.

 

Kolekcja Warship To takie wyobrażenie żeglarzy, którzy wyruszyli w długą podróż, morską wyprawę w nieznane. Widoczna jest zabawa formą – klasyczny sztruks został potraktowany wybielaczem podobnie jak w efekcie końcowym, sprane jeansy.

 

Monika Ptaszek wciąż utwierdza w przekonaniu, że projektuje dla każdego typu mężczyzn co znów mogliśmy zobaczyć na wybiegu. Wśród modeli pojawił się nawet szef działu moda magazynu Glamour – Marcin Świderek. To moda dla facetów, którzy chcą wyglądać jakoś, ubrani w rzeczy nie z sieciówki. Proste rzeczy do noszenia na co dzień i dla tych odważnych, i dla tych lubiących bardziej stonowane propozycje.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Monika Ptaszek | FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2013 | Fashion Week Poland | trendy jesień zima 2013/14 |

podobne artykuły