PL / EN
FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 – KAMIL SOBCZYK JESIEŃ ZIMA 2013

FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 – KAMIL SOBCZYK JESIEŃ ZIMA 2013

Kamil Sobczyk to nowa jakość w młodej polskiej modzie. Kolekcja Mandu jesień zima 2013 jest tego najlepszym przykładem. Zobaczcie!

Już po pierwszej sylwetce tego pokazu strefy OFF można było przewidzieć jakość całości. I jest to jakość niezwykle dobrze wyprawowana, uszyta i przemyślana. Kamil Sobczyk stworzył na wskroś męską kolekcję jesień zima 2013, momentami niczym z carskiej Rosji, innym razem z klubu safari lub ulicznego rytmu Londynu.

 

Ten miks zamknięty w bardzo spójnej kolekcji „Mandu” zachwyca w propozycjach Sobczyka. Główną inspiracją przy tworzeniu była dla młodego projektanta męskość, która „zatraciła się ostatnio w świecie mody”. Faktycznie patrząc na militarne płaszcze, dobrze skrojone koszule zapięte pod szyję, wojskowe zestawy z akcesoriami zrobionymi z łusek dalecy jesteśmy od skojarzeń z modną androginią i uniseksem.

 

Kamil Sobczyk jesień zima 2013fot. Jakub Pleśniarski/LAMODE.INFO/ Pokaz Kamila Sobczyka jesień zima 2013

 

Przy takim podejściu do kipiącej testosteronem mody niezwykle ważne są kroje. Podkreślające sylwetkę, nie przeważające jej, a jednak z delikatnym twistem (głównie zabawa długością). Równie ciekawie wyglądały detale, które urozmaicały, ale nie dominowały (metalowe wykończenie marynarki to mój osobisty faworyt, podobnie jak kontrastujące z zielenią khaki mocne pomarańczowe paski) .

 

Polską modę męską w tym wydaniu życzymy sobie widzieć na ulicach. 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Kamil Sobczyk | Fashion Week Poland 2013 | Fashion Week Poland | FashionPhilosophy Poland 2013 | trendy jesień zima 2013 | OFF Out of Schedule |

podobne artykuły