PL / EN
Z WIZYTĄ U… JUSTYNY CHRABELSKIEJ

Z WIZYTĄ U… JUSTYNY CHRABELSKIEJ

O początkach w branży, inspiracjach i o nietypowej kolekcji dla najmłodszych. Z projektantką Justyną Chrabelską spotykamy się w jej pełnym słońca warszawskim showroomie. Koniecznie przeczytajcie!

Stylowa kamienica z lat 30 tonąca w intensywnej zieleni przywillowych ogrodów na Frascati, to znane klimatyczne miejsce w Warszawie. Wokół kunszt architektoniczny, dobra energia i wnętrze stworzone do eksponowania niebanalnych projektów. Justyna Chrabelska, projektantka, graficzka i znawczyni pięknych tkanin zabrała nas do swojego świata w butiku i pracowni. Ubrania Justyny są dowodem na to, że czerwony dywan nie musi być nudny, a sportowa elegancja na co dzień skomplikowana.

 

„Zawsze interesowała mnie moda. Kojarzy mi się z samą przyjemnością tworzenia, sposobem na artystyczne wyrażenie się. Z projektowaniem ubrań jest jak z kreowaniem rzeźby, czy malowaniem obrazu. Trzeba przekazać innym, co podpowiada Ci Twoja wyobraźnia.”

 

Strój jest ważnym elementem życia?

 

„Nie tyle ważnym, co nieodłącznym. Ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Dla mnie moda jest czymś wesołym. Ta praca jest dla mnie pasją, a doświadczenie, które zdobyłam po latach w branży czyni ją jeszcze przyjemniejszą. Pracując z krawcowymi i konstruktorkami skupiam się na oddaniu prostoty, a moja głowa cały czas zajęta jest wymyślaniem funkcjonalnych rzeczy. ” 

 

Faktycznie, projekty sygnowane metką Chrabelska cechuje wyrafinowana prostota i delikatna dziewczęcość. Bluzki z falbankami, poziome paski, sportowe kurtki czy sukienki  z  typowymi dla marki cięciami w szpic zachwycają dziewczyny, dla których moda to sposób na wyrażenie siebie  

 

Początkowo Justyna projektowała dla siebie i podporządkowywała ubrania własnemu samopoczuciu, bo dobrze wie, jakie są potrzeby kobiet. Artystyczną wrażliwość wyniosła z domu, w rodzinie architektów od małego obcowała ze sztuką i tak już zostało. Tuż po studiach na grafice trafiła do „Twojego Stylu”, gdzie pracowała w dziale mody. Krok po kroku ubrania Justyny zyskiwały na popularności, a kiedy strój jej pomysłu pojawił się w jednym z edytoriali - każdy ważny tytuł prasowy chciał mieć coś z jej kolekcji w sesjach zdjęciowych.

 

fot. Jakub Pleśniarski/LAMODE.INFO - Z wizytą u... Justyny Chrabelskiej

fot. Jakub Pleśniarski/LAMODE.INFO - Z wizytą u... Justyny Chrabelskiej

 

„Wszystko zadziało się bardzo szybko, to był skok na głęboką wodę. Nie ukrywam, że trochę przestraszyłam się tego niespodziewanego  boomu na Justynę Chrabelską, ale nie było już wyjścia  (śmiech).Najpierw robiłam pojedyncze egzemplarze na miarę, później wprowadziłam krótkie serie. Czułam, że muszę wykorzystać tę szansę doprowadzając moje projekty do perfekcji. Postawiłam na wysoką jakość materiałów,  wykończenie wybór rozmiarów.”

 

I taka filozofia użytkowej mody zaowocowała ważną w karierze projektantki nagrodą Elle Style Award oraz cały czas powiększającym się kręgiem fanów. Inspiracje są jednak równie ważne, co idee. 

 

„Inspiruje mnie w zasadzie wszystko, piękny widok za oknem, doskonałej jakości materiał, ciekawa architektura, sztuka. Nie wymyślam nic na siłę, to przychodzi samo. Cieszę się, ze moja praca spotyka się z uznaniem, a gdy widzę na ulicy osobę noszącą ubrania mojego projektu, daje mi to olbrzymia chęć do działania.”

 

z wizytą u Justyny Chrabelskiej

fot. Jakub Pleśniarski/LAMODE.INFO - Z wizytą u... Justyny Chrabelskiej

 

Kluczem trafienia do odpowiedniej grupy docelowej są pokazy mody, małe prezentacje czy duże show?

 

„Swój pierwszy autorski  pokaz zorganizowałam w 2008 roku Muzeum Plakatu w Wilanowie. Przyszli ludzie z branży, znajomi, było kameralnie i klimatycznie, wszyscy skupiliśmy się na projektach. Bardzo miło wspominam to wydarzenie. Potem posypały się zamówienia, a ja skupiłam się nad produkcją i rozwojem firmy.  Kolekcja SS 2013 miała premierę podczas FW Poland. Swoja najnowszą kolekcję na sezon 2014 zaprezentowałam na pokazie w Budapeszcie. Miło jest reprezentować polską modę za granicą. Najbardziej jednak  lubię bezpośredni kontakt z odbiorcą i często organizuję w moim warszawskim showroomie mini prezentacje- jest to konkretny sposób pokazania ubrań, można je dokładnie obejrzeć, ocenić  jakość i wymienić się komentarzami.”

 

Teraz będzie można zamówić u Ciebie akcesoria do domu i dla najmłodszych?

 

„Wprowadziłam linię dla domu, bo wystrój wnętrz i dodatki dla maluchów są bardzo wdzięcznym tematem do projektowania. Szukam dobrych jakościowo materiałów i kombinuję z formą, niektóre kocyki czy koszyki można używać na kilka sposobów, a każdy detal jest nie tylko ładny, ale i praktyczny. W ofercie są zasłonki nieprzepuszczające światła do dziecięcego pokoju, torby na wózek i pościele dla dzieci i dorosłych. Teraz oprócz odwiedzin w Warszawie na Frascati, można też zajrzeć do sklepu internetowego (www.justynachrabelska.com).”

 

Jako spełniona matka i zdolna projektantka, Justyna  zawsze ma jeden cel: „Cały czas dążę  do rozwoju marki, pracuję nad milionem rzeczy, obserwuję szybko zmieniający się rynek mody, poznaję nowe twarze, ciekawe brandy. Lubię otaczać się dobrym designem i cieszę się, że jestem wśród tylu kreatywnych ludzi!”

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Justyna Chrabelska | z wizytą u... | z wizytą u Justyny Chrabelskiej | wywiad z Justyną Chrabelską |

podobne artykuły