PL / EN
EWA MINGE Z KOLEKCJĄ 'BAJKA' PODCZAS PARYSKIEGO TYGODNIA MODY

EWA MINGE Z KOLEKCJĄ 'BAJKA' PODCZAS PARYSKIEGO TYGODNIA MODY

Projekty Polki mogliśmy podziwiać podczas Paris Fashion Week haute couture - Zobaczcie!

EWA MINGE AW 2017/18

Pokaz Ewy Minge, jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich projektantek odbył się podczas pierwszego dnia paryskiego tygodnia mody haute couture w hotelu Shangri-La.

To baśniowa kolekcja inspirowana kulturą romską. Wybraliśmy na pokaz również romską muzykę. Pracowałam nad tą kolekcją bardzo długo i traktowałam ją jak malowanie tryptyku. I ona tak właśnie wyglądała – jak trzy obrazy powieszone obok siebie, powiedziała sama Minge. Zobaczymy w niej wielowarstwowe sylwetki, morze dodatków, koronki i przepiękne kolorowe motyle na kożuchach, sukienkach i torebkach, dodała.

EWA MINGE NA PFW HAUTE COUTURE

Motyle towarzyszą i inspirują Ewę Minge od ponad dwóch lat. Kolekcja Black Butterflies odniosła sukces w Paryżu w lipcu 2015 roku. To na tej fali została powołana fundacja o tej samej nazwie, która niesie pomoc osobom chorym onkologicznie. Motyle z najnowszej linii na sezon jesień zima 2017/18 powstały w ramach artterapii. Podopieczne fundacji od kilku miesięcy pracowały nad małymi dziełami sztuki z drobnych koralików, a wczoraj mogły zobaczyć w Paryżu, jak ich motyle lecą na wybiegu w świat wielkiej mody. Dlatego też nie widzę powodu, dla którego modelki o pełnych kształtach nie miałyby pojawić się na moim pokazie w Paryżu, powiedziała projektnatka i jurorka programu Supermodelka Plus Size, który już wkrótce pojawi się na antenie telewizji Polsat.

POLECAMY: NAJLEPSZE ADRESY SHOPPINGOWE W LIZBONIE

KOLEKCJA 'BAJKA' JESIEŃ ZIMA 2017/18

Nie byłabym wiarygodna jako jurorka w programie, gdyby w moim pokazie nie znalazły się modelki plus size. Okazuje się, że ich znalezienie wcale nie jest takie łatwe. Po długich i intensywnych poszukiwaniach, wreszcie się udało i w pokazie na 40 sylwetek poszły 4 – jak na każdym pokazie pojawił się również pełen wachlarz kulturowy, dodaje. Zachwyt Ewy Minge nad modelkami o pełnych kształtach znalazł również upust w sesji wizerunkowej na nadchodzący sezon.

EWA MINGE - SESJA WIZERUNKOWA AW17/18

W roli pięknej cyganki wystąpiła m.in. Ewa Zakrzewska – polska modelka plus size i jurorka pierwszej edycji programu Supermodelka Plus Size. Ewa zawsze była dla mnie kolorowym ptakiem. Podziwiałam ją od dawna, ale poznałyśmy się dopiero na planie i wtedy zaprosiła mnie do swojej kampanii. Uwielbiam pracę z ludźmi, którzy mają zdolność do tworzenia rzeczy wyjątkowych i taką osobą jest Ewa. Myślę, że ta kolekcja to będzie wielki sukces. Jest kobieca, niesztampowa, pasuje na XXS i na plus size, wyjaśnia Zakrzewska. Na sesję wybrałam sukienki maxi – jedna miała odkryte ramiona i pełno przezroczystości, było widać bieliznę pod spodem. Dodaje plus 10 do pewności siebie. Pięknie uszyta, ze wspaniałych materiałów, dodaje.

Zobaczcie zdjęcia z pokazu Ewa Minge haute couture!

ZOBACZ TEŻ: SHOPPING - PIĘKNE BIKINI Z WYPRZEDAŻY NA OSTATNIĄ CHWILĘ

video

GIVENCHY JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: EWA MINGE | JESIEŃ ZIMA 2017 | PARIS FASHION WEEK |

podobne artykuły