PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
EKOLOGICZNE KOLEKCJE POPULARNYCH MAREK

EKOLOGICZNE KOLEKCJE POPULARNYCH MAREK

Sprawdźcie, które firmy odzieżowe angażują się w zrównoważony rozwój!

Zrównoważony rozwój to już nie tylko niszowe marki i luksusowe domy mody. Obecnie swój wkład w proekologiczną działalność na świecie mają również popularne marki odzieżowe, które nosimy na co dzień. Sprawdźcie, o kim mowa!

ZOBACZ TEŻ: 5 RZECZY, KTÓRE WARTO WIEDZIEĆ O ZRÓWNOWAŻONEJ MODZIE

KAPPAHL SUSTAINABLE

O zrównoważonej modzie w KappAhl nikomu nie trzeba przypominać, w końcu zaczynali ponad 20 lat temu (!). Ta szwedzka marka całą swoją działalność opiera na prośrodowiskowych i prospołecznych aktywnościach. Materiały z recyklingu oraz zbiórki odzieży w sklepach pod hasłem „Wear, love and give back”, linie wyprodukowane z better cotton czy konkursy dla młodych projektantów w duchu zrównoważenia pt. Sustainable Design Contest to tylko mała część tego, co można powiedzieć o KappAhl w tym temacie. Już 53 proc. odzieży marki posiada oznakowanie ekologiczne, a liczba ta ciągle rośnie.

 

 

H&M CONSCIOUS

H&M jako globalna marka, pragnie kreować pozytywne trendy i ma poczucie odpowiedzialności za cały rynek modowy – stąd decyzja o zrównoważonym rozwoju. Szwedzki koncern proponuje organiczną bawełnę oraz zachęca klientów do recyklingu. Raz do roku w sprzedaży pojawia się również limitowana linia H&M Conscious Exclusive, która udowadnia, że efektowne kreacje wieczorowe mogą być wyprodukowane z materiałów przyjaznych środowisku. Marka postawiła sobie za cel, aby do 2020 roku w jej sklepach można było kupić wyłącznie bawełnę pochodzącą ze zrównoważonych źródeł.


 

MANGO COMMITTED

Na początku 2017 roku Mango wystartowało z przyjazną środowisku kolekcją Committed. „Świat ewoluuje, a my kontynuujemy wysiłki w wypełnianiu naszego zobowiązania do tworzenia bardziej etycznej i zrównoważonej mody przyszłości. Nasze wybory mają znaczenie, od zasadzonego nasiona po uszyte ubrania” – czytamy na stronie hiszpańskiej marki przy okazji premiery jesiennej kolekcji. Kapsułowe linie Mango to połączenie aktualnych trendów, inspiracji naturą oraz ekologii pod postacią organicznej bawełny i recyklingowanych tkanin.


 

ZARA JOIN LIFE

Jesienią 2016 roku do grona eko przyjaznych dołączyła Zara. W coraz szerszej linii Join Life można dostać odzież i dodatki powstałe z surowców wtórnych, w oparciu o pro ekologiczne procesy produkcji. Znajdziemy tu bawełnę, wełnę i poliester z recyklingu, bawełnę organiczną czy tencel. Przy wielu produktach z oznaczeniem Join Life pojawia się informacja, jak powstały oraz w jaki sposób wpisują się w filozofię zrównoważonego rozwoju.


 

LEVI`S WATER LESS

Jak sama nazwa wskazuje, projekty Levi`s z metką Water Less to odzież, która powstała dzięki innowacyjnym procesom produkcji ograniczającej zużycie wody. Better Cotton Initiative powstała w 2010 roku i zakłada ekologiczną uprawę, z której otrzymuje się „lepszą bawełnę”. Amerykańska marka chwali się, że obecnie ponad 20 proc. ich bawełny kwalifikuje się jako Better Cotton, a do 2020 roku liczba ta ma się zwiększyć do 100 proc.


 

C&A BIO COTTON

Certyfikowana bawełna organiczna funkcjonuje w ofercie C&A już ponad 11 lat. Niemiecka firma szczyci się, że jest największym producentem odzieży z ekologicznej bawełny. Obecnie w ofercie sklepów C&A dostaniemy też kurtki puchowe z certyfikatem Responsible Down Standard, który potwierdza, że puch znajdujący się w okryciach pochodzi z wyselekcjonowanych odpadów z branży spożywczej.


video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Mango | C&A | Levis | kolekcja | Zrównoważona moda | KAPPAHL | ZARA | H&M |

podobne artykuły