PL / EN
ERMENEGILDO ZEGNA SPA ZAPOWIADA SPADEK ZAINTERESOWANIA TOWARAMI LUKSUSOWYMI

ERMENEGILDO ZEGNA SPA ZAPOWIADA SPADEK ZAINTERESOWANIA TOWARAMI LUKSUSOWYMI

Włoski koncern Ermenegildo Zegna SpA ostrzega przed spowolnieniem rynku dóbr luksusowych – także w Azji.

Ermenegildo Zegna SpA, włoska spółka, pod którą podlegają marki Ermenegildo Zegna oraz Z Zegna, ostrzega przed spowolnieniem rynku dóbr luksusowych.

 

Widać chmury nad Europą, znaki zapytania nad Ameryką Północną i wyraźne spowolnienie sprzedaży dóbr luksusowych – mówi Dyrektor Generalny spółki, Ermenegildo Zegna.

 

Całościowe zyski Ermenegildo Zegna w bieżącym roku już wzrosły o 20% w stosunku do roku ubiegłego, co oznacza, że rok 2011 już daje pewny skok o co najmniej 10%. Jeszcze w tym roku koncern planuje otwarcie 20 salonów flagowych, w tym jeden w Paryżu i w Rzymie. Obecnie jednak strategia firmy kładzie nacisk na dynamiczną ekspansję na rynkach azjatyckich, ponieważ sytuacja marki w Europie jest już bardzo stabilna. Wiadomo także, że koncern nie planuje przejęć innych marek – koncentrując się raczej na rozwoju swoich dwóch brandów.

 

Pomimo wyraźnie zapowiadanego spowolnienia, rynki azjatyckie pozostaną najbardziej dynamicznymi, jeśli chodzi o zakupy dóbr luksusowych – czy nadchodzący rok faktycznie może zachwiać światową modą?

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Ermenegildo Zegna SpA | Ermenegildo Zegna | Z Zegna | marka | rynek |

podobne artykuły