Logotyp serwisu lamode.info
DUŻE ZMIANY W CENTRUM HANDLOWYM PROMENADA

DUŻE ZMIANY W CENTRUM HANDLOWYM PROMENADA

Szykuje się przebudowa warszawskiego centrum handlowego Promenada. Właściciel centrum, grupa Atrium planuje też kolejne inwestycje w stolicy.

Popularne centrum handlowe Promenada przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie szykuje się do znaczących zmian. Rozrośnie się ono bowiem do rozmiarów warszawskiej Galerii Mokotów i przyjmie nazwę Atrium Promenada.

 

Od ubiegłego roku właścicielem centrum jest grupa Atrium European Real Estate Limited. Zapłaciła za centrum handlowe 170 milionów euro, czyli około 650 mln złotych. Atrium jest firmą zarejestrowaną na wyspie Jersey i notowaną na giełdach w Wiedniu i Amsterdamie, która inwestuje, buduje zarządza centrami handlowymi w Europie Środkowej i Wschodniej, a także w Turcji i Rosji. Połowa wszystkich aktywów Atrium zlokalizowana jest na terenie Polski. Obecnie firma posiada 19 centrów handlowych na terenie naszego kraju, zarządzając w sumie prawie 350 tysiącami m² powierzchni najmu brutto. W Warszawie oprócz Promenady należą do niej centra handlowe Targówek i Reduta.

 

Dyrektor generalna Grupy, Rachel Lavine, podkreśla, że firma chce się skupiać na stabilnych gospodarkach, a takimi są właśnie Polska oraz nasi sąsiedzi – Czechy i Słowacja. W kwietniu 2011 r. sprzedaż detaliczna w Polsce, w porównaniu z ubiegłym rokiem, wzrosła o 18,6 proc., o 13,8 proc. w maju i o 10,9 proc. w czerwcu. Inwestorzy wyciągają z tego wniosek, iż Polska cały czas jest krajem perspektywicznym, dlatego też Atrium planuje nowe inwestycje, by wzmocnić swoją pozycję.

 

Jedną z planowanych inwestycji jest rozbudowa Promenady. Galeria handlowa ma powiększyć się o nowe skrzydło od strony ulicy Ostrobramskiej, gdzie znajdzie się ponad 20 tysięcy m² powierzchni najmu – dzięki przejęciu działki od firmy Pirelli Pekao Real Estate. Rozmowy wciąż jeszcze trwają, firmy jednak mają już podpisaną umowę wstępną, której wartość sięga 40 milionów złotych.

 

Jak potwierdza Katarzyna Cyz, dyrektor polskiego oddziału Atrium, firma ma już warunki zabudowy dla powiększenia centrum handlowego. Inwestycja ma być rozpoczęta w drugim kwartale 2012 roku, tak, aby nowe skrzydło otworzyć pod koniec 2013 roku. Po rozbudowie powierzchni, galeria sięgnie 74 tysięcy m² powierzchni handlowej, co uczyni z niej jeden z największych obiektów tego typu w stolicy. Większa jest jedynie Arkadia (103 tysiące m²), podczas gdy Złote Tarasy i Galeria Mokotów – mają po 60 tysięcy m² powierzchni.


Na tym nie kończą się inwestycje Atrium w Warszawie – Grupa pragnie zbudować kolejne centrum i poszukuje nowych nieruchomości.

tagi: Centrum Handlowe Promenada | Atrium Promenada | Atrium European Estate Ltd. | rynek |

podobne artykuły