PL / EN
DIOR WIOSNA LATO 2018

DIOR WIOSNA LATO 2018

Piękna kolekcja Marii Grazii Chiuri inspirowana wizerunkiem Niki de Saint Phalle!

POKAZ DIOR SS18

Minął rok od pierwszej kolekcji Marii Grazii Chiuri dla domu mody Christian Dior, którą zapamiętaliśmy przede wszystkim z kultowych t-shirtów ze sloganem „We Should All Be Feminists”. A o sobie samej w roli nowego dyrektora kreatywnego mówiła: Nie znalazłam się tutaj dlatego, że jestem kobietą, ale dlatego, że jestem dobra w tym co robię. I rzeczywiście – w tych czasach kobieta na czele marki luksusowej już dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem.

DIOR WIOSNA LATO 2018

Chiuri udowodniła to już wynikami sprzedażowymi (feministyczne t-shirty wielokrotnie trafiały do reprodukcji), a wczoraj wieczorem pokazała jak do tej pory najbardziej bujną kolekcję dla domu mody Dior. Kolekcję, która była pomostem łączącym jej nastoletnie lata (lata 70.) i obecny nastrój społeczno-polityczny. A zbudowała go na podstawie archiwów – a wśród nich wizerunku pięknej rzeźbiarki i feministki, Niki de Saint Phalle.

POLECAMY: KAMPANIA DIOR JESIEŃ ZIMA 2017

NAJNOWSZA KOLEKCJA MARII GRAZII CHIURI SS18

Myślę, że była naprawdę niegrzeczną dziewczyną. Za to ją kocham, skomentowała projektantka. W późniejszych pracach, Saint Phalle uosabiała swój gniew pod postacią dziecinnego potwora, któremu nadała imię Nanas. Korzystając z trendu na kolaboracje żywych projektantów ze zmarłymi artystami, Chiuri rozproszyła jego motyw po całej swojej kolekcji.

W galerii poniżej znajdziecie wszystkie sylwetki z pokazu Dior wiosna lato 2018!

 

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: MARIA GRAZIA CHIURI | WIOSNA LATO 2018 | POKAZ MODY | DIOR | PARIS FASHION WEEK |

podobne artykuły