PL / EN
DIOR HOMME – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

DIOR HOMME – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

Kris Van Assche kontynuuje swój zamysł łączenia elementów stroju formalnego z garderobą każualową. Zobaczcie wiosenno-letnie propozycje Dior Homme na sezon 2014.

Oryginalne zestawienia elementów stroju formalnego z garderobą sportową to już autorska sygnatura projektanta Krisa Van Assche. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, dawnego dyrektora kreatywnego marki Dior Homme - Hediego Slimane’a, belgijski projektant w swoich kolekcjach rezygnuje z rockowej nonszalancji na rzecz geometrycznych form i prostych, surowych krojów.

 

W wyborze repertuaru muzycznego do pokazu, projektant zdecydował się na znany popowy zespół lat 80, Pet Shop Boys, co doskonale korespondowało z charakterem kolekcji. W wiosenno-letnim sezonie 2014, Kris Van Assche proponuje szereg wariacji na temat męskiego garnituru. Pojawiają się one przede wszystkim w różnych wariantach pod względem długości nogawek i rękawów. I tak obok klasycznych fasonów znalazły się również garnitury z krótkimi spodenkami, a część marynarek zaczęła przypominać w konstrukcji kamizelki.

 

Elegancka garderoba Dior Homme została przełamana stylem każualowym, w którym pojawiły się detale takie jak sportowe kieszenie, dopasowane kurtki z suwakiem i bluzy. Kolekcja zyskała awangardowy sznyt dzięki kontrastowym zestawieniom nowoczesnych oraz naturalnych materiałów. Część z nich tworzyła ciekawe geometryczne wzory w charakterze patchworku, inspirowane twórczością amerykańskiego artysty i rzeźbiarza, Johna Chamberlain. Ich surowy, graficzny efekt uwydatniła jeszcze bardziej scenografia pokazu, w której znalazły się pionowo postawione lustra, tworzące formę labiryntu.

 

„Główną ideą była wolność. Wiele możliwości wyboru, bez jednego pomysłu” – idealnie podsumował swoją wiosenno-letnią kolekcję Kris Van Assche

 

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Dior Homme | Dior Homme pokaz | Dior Homme kolekcja wiosna lato 2014 | Kris Van Assche |

podobne artykuły