PL / EN
CHRISTIAN DIOR - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

CHRISTIAN DIOR - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Doskonałe połączenie palety intensywnych kolorów, charakteru męskiej garderoby i cytatów z historii marki Dior w jesienno-zimowej kolekcji 2014/2015, stworzonej przez Rafa Simonsa. Zobaczcie!

Z każdą kolejną kolekcją marki Christian Dior, przekonujemy się, że wybór Rafa Simonsa na stanowisko dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody był jak najbardziej trafiony. W jesienno-zimowym sezonie 2014/2015, projektant dał nam kolejny popis swoich możliwości, prezentując kolekcję, będącą doskonałym połączeniem nowoczesnego krawiectwa i klasycznego charakteru marki Dior. Tym samym udowodnił, że jest nie tylko dobrym, świadomym własnego stylu projektantem, ale również twórcą, który z szacunkiem podchodzi do tradycji znanej francuskiej marki.

 

Uwagę przyciągały przede wszystkim kroje, będące pomieszaniem charakteru damskiej i męskiej mody. Obok prostych klasycznych zestawów, w których pojawiły się dwurzędowe marynarki i spodnie w kant, znalazły się suknie koktajlowe o nowoczesnych konstrukcjach. Nie zabrakło okryć wierzchnich, które zostały zaprezentowane na wybiegu w różnych wariantach – od długich kamizelek  po płaszcze z rękawem ¾ oraz te o regularnej długości.

 

Oprócz wariacji na temat męskiego krawiectwa, pojawiły się nawiązania do ikonicznych krojów francuskiej marki. Wśród nich możemy wymienić m.in. unowocześnione fasony tzw. bar jackets czy sukienek- konwalii (krój sukienki wziął swoją nazwę od ulubionego kwiatu Christiana Diora) z mocno rozkloszowanym, obszernym dołem. Klasycznym kobiecym akcentem są również dodatki takie jak rękawiczki operowe, czy poszczególne detale – m.in. gorsetowe wiązania na płaszczach, sukienkach i marynarkach. Silnego charakteru całej kolekcji dodaje również paleta intensywnych kolorów, w której znalazły się odcienie niebieskiego, soczystej zieleni, mocnego różu, czerwieni i żółtego.

 

Podczas gdy w wiosenno-letnim sezonie 2014, charakter kolekcji podkreślały kolorowe kwiaty i napisy, na jesień i zimę 2014/15, nadruki zostały zastąpione subtelnymi biżuteryjnymi aplikacjami oraz kontrastowymi zestawieniami mocnych kolorów. Uwagę zwracały również szpilki na sportowej podeszwie, doskonale uzupełniające cały zamysł kolekcji – różnorodnej, opartej na przeciwieństwach, nowoczesnej i pełnej ciekawych pomysłów.

 

 

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Christian Dior | Christian Dior jesień zima 2014/2015 | Paris Fashion Week jesień zima 2014/2015 | Raf Simons | PARIS FASHION WEEK |

podobne artykuły