PL / EN
CHALAYAN - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

CHALAYAN - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Kolejna świetna kolekcja jednego z najciekawszych projektantów mody, Husseina Chalayana. Intrygujące kroje i mnóstwo zwracających na siebie uwagę faktur. Zobaczcie koniecznie!

Jeśli ktokolwiek potrafi nadać wyrazu palecie neutralnych kolorów i uczynić z każdej tkaniny absolutne dzieło sztuki, to bez wątpienia jest to Hussein Chalayan, projektant o imponującej wyobraźni i głowie pełnej innowacyjnych pomysłów, które niejednokrotnie potrafiły zaskoczyć publiczność.

 

U Chalayana, szarości i beże niewiele mają wspólnego z nudą i zwyczajnością, co udowodnił w swojej najnowszej jesienno-zimowej kolekcji na sezon 2014/2015. Z dominującą stonowaną paletą kontrastowały kolory, takie jak czerwienie, ciemny róż i bordo, a jednak to nie one wpłynęły na wyrazistość prezentowanych na wybiegu projektów.

 

Pierwszoplanową rolę w najnowszych propozycjach Chalayana odgrywały przede wszystkim faktury materiałów (sztuczne futro, angora, moher, wełna, skóra, organza, jedwab oraz szenila) i uzupełniające je detale. Nawet takie aplikacje, jak pomalowane lakierem plastikowe paznokcie na sukienkach nie zostały potraktowane ironicznie i nadawały jedynie oryginalności prezentowanym na wybiegu projektom. Wśród nietypowych rozwiązań pojawiły się również spódnico-spodnie o trudnym do zdefiniowania charakterystycznym kroju (z jedną nogawką i rozporkiem).

 

Kolekcję zdominowały luźne, zakrywające talię fasony i kimonowe kroje, a większość konstrukcji podkreślały warstwowe zestawienia i drapowania. Mimo skomplikowanego konceptu całości, najnowsze pomysły Chalayana sprawiały wrażenie prostych i funkcjonalnych. Chalayan tłumacząc zamysł swojej kolekcji, porównał ubrania do duszy niechętnie opuszczającej ciało. Nie wgłębiając się dalej w religijne referencje, skojarzenia są całkiem trafne. Ciału z pewnością równie trudno opuścić takie ubrania. 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Chalayan | Hussein Chalayan | Chalayan jesień zima 2014/2015 | Chalayan kolekcja jesień zima 2014/2015 | Paris Fashion Week jesień zima 2014/2015 | PARIS FASHION WEEK |

podobne artykuły