PL / EN
CHANEL REZYGNUJE Z EGZOTYCZNYCH SKÓR I FUTER

CHANEL REZYGNUJE Z EGZOTYCZNYCH SKÓR I FUTER

To pierwsza luksusowa marka, która zdecydowała się na wycofanie egzotycznych skór ze swoich kolekcji.

Francuski dom mody Chanel kieruje swoje kroki ku bardziej etycznej modzie - zaprzestaje produkcji ubrań wykonanych z egzotycznych skór i futer.

CHANEL: STOP EGZOTYCZNYM SKÓROM I FUTROM

Oświadczenie Chanel dotyczy skóry krokodyla, węża, rekinów, jaszczurek i płaszczek. Podejrzewa się również, że marka definitywnie zrezygnuje także ze stosowania prawdziwych futer w swoich kolekcjach, które aktualnie pojawiały się m.in. w dodatkach. Reprezentanci domu mody podjęli taką decyzję w związku ze zbliżającym się pokazem Metiers d’art.

„To decyzja, która daje szansę na stworzenie nowej generacji wysokiej klasy produktów, które szanują nasze podstawowe zasady: wyjątkową kreatywność naszego studio, naszą wiedzę, standardy doskonałości, szlachetne i innowacyjne materiały oraz wyjątkowe wykończenie” i „To wolny wybór” – tak brzmi oświadczenie domu mody Chanel.

POLECAMY: CZY ŚWIAT ZREZYGNUJE Z MOHERU? H&M I ZARA ZAGRAŻAJĄ PRZEMYSŁOWI W RPA

CHANEL I INNE MARKI: REZYGNACJA Z EGZOTYCZNYCH SKÓR I FUTER

Ostatnie dwa lata świadczyły o postępie w świecie mody pod względem etycznego podejścia. Z prawdziwych futer zrezygnowali m.in. Gucci, Versace, Burberry czy Armani. Chociaż egzotyczne skóry pojawiały się w kolekcjach światowych projektantów rzadziej, to jednak stanowiły silny trend i nie zostały wycofane z procesu produkcji odzieży. Chanel to zatem pierwsza luksusowa marka, która dołączyła do grupy złożonej z: Asos, Nike, H&M, L Brands, Puma oraz Arcadia Group, zaprzestających tworzenia linii ubrań wykonanych z egzotycznych skór.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: rynek | materiały | Chanel |

podobne artykuły