Logotyp serwisu lamode.info
CHANEL JESIEŃ ZIMA 2021/22 – POKAZ KOLEKCJI READY-TO-WEAR

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2021/22 – POKAZ KOLEKCJI READY-TO-WEAR

Zmysłowa kolekcja pełna kontrastów w chłodnym paryskim szyku.

Spis treści

1. CHANEL READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2021/22

ZAPOWIEDŹ POKAZU (8.03.2021)

Gdy rozbrzmiewają pierwsze nuty „Do You Know Where You're Going To” Diany Ross, modelka Lola Nicon pojawia się za zasłoną z koralików... Tajemnicza sceneria w zwiastunie autorstwa Inez & Vinoodh zapowiada pokaz kolekcji ready-to-wear na sezon jesień zima 2021/22.

W ramach współpracy z holenderskim duetem fotografów powstały również artystyczne kolaże przedstawiające najważniejsze inspiracje i symbole związane z Domem Mody i najnowszą kolekcją.

Film z pokazu CHANEL prezentujący jesienno-zimową kolekcję stworzoną przez Virginie Viard będzie mieć swoją premierę 9 marca 2021 roku o godz. 10:30 (czasu paryskiego) na chanel.com.

Dołączcie do nas i zasiądźcie w pierwszym rzędzie na pokazie CHANEL w Paryżu!

 

 

POKAZ (9.03.2021)

Uwielbiam kontrasty, więc dla obszerniejszych zimowych elementów potrzebowałem małej przestrzeni. Nie wiem, czy to z powodu czasów, w których żyjemy, ale chciałam czegoś ciepłego, żywego. Wyobraziłam sobie, jak modelki przygotowują dla siebie pokaz samodzielnie, chodzą z pokoju do pokoju, krzyżują się na klatkach schodowych, odkładają płaszcze w szatni i wchodzą na kolejne piętro, żeby się przebrać. Przypomniałam sobie o pokazach, o których Karl opowiadał mi dawno temu, kiedy modelki ubierały się i malowały samodzielnie ”- zdradza podwaliny i atmosferę swojej nowej kolekcji Virginie Viard.

CHANEL READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2021/22

Dyrektor artystyczna CHANEL zdecydowała się tym razem zamienić Grand Palais na restaurację Castel. Intymny klimat miejsca, wraz ze spiralnymi schodami, barem i stylem małego mieszkania doskonale wpisał się w przewodnią koncepcję prezentacji jesiennej kolekcji. „Ta kolekcja to mieszanka dwóch wpływów: atmosfery urlopu na stoku oraz pewnej idei chłodnego paryskiego szyku od lat 70. XX wieku do teraz” – spina klamrą swoje dzieło Viard.

(fot. materiały prasowe CHANEL)

Zmysłowość i kontrasty tak ukochane przez Virginie Viard, widoczne są od materiałów wykorzystanych w kolekcji po ducha pokazu. Długi tweedowy płaszcz z motywem jodełki odsłania nogi nieco skryte w obszernych butach z kręconego sztucznego futra. Tweedowy garnitur w drobną kratkę z niebieskiego lureksu ozdobiony jest cienkimi szelkami z pereł i warstwami naszyjników sautoir. Biały płaszcz z lakierowanej owczej skóry, podszyty sztucznym futrem jest połączony z dwukolorowymi butami w stylu puchówki, z rozpinanymi nogawkami ustępującymi parom srebrnych botków na obcasie, w których można tańczyć.

Kombinezony narciarskie z białym pikowaniem korespondują z haftowaniem w czerwono-niebieskie motywy lub z tweedową fuksją noszoną do sandałów na ramiączkach ozdobionych łańcuszkami i małymi czarnymi kokardkami lub czółenkami ozdobionymi kamelią. Subtelne bluzki z szyfonu lub krepy zaskakująco łączą się z elementami inspirowanymi zimową odzieżą sportową.

Baleriny z cekinami, etui pokryte strasem w stylu Minaudières noszone jak długi naszyjnik, czarna męska koszula z białym kołnierzykiem i mankietami do garnituru z granatowego lureksu, tweedowy kilt nałożony na dzianinowy kombinezon ozdobiony opalizującymi nitkami… „Dziś niektóre z tych sylwetek przywodzą mi na myśl urok Stelli Tennant, sposób, w jaki nosiła niektóre ubrania, była taka Chanel… ” – wspomina niedawno zmarłą topmodelkę, muzę Karla Lagerfelda Virginie Viard.

tagi: pokaz | jesień zima 2021/22 | Inez & Vinoodh | Chanel |

podobne artykuły