PL / EN
CALVIN KLEIN WOMEN: PIERWSZY ZAPACH RAFA SIMONSA I JEGO AMBASADORKI

CALVIN KLEIN WOMEN: PIERWSZY ZAPACH RAFA SIMONSA I JEGO AMBASADORKI

Nowy zapach CALVIN KLEIN i wyjątkowe ambasadorki.

CALVIN KLEIN WOMEN - PRZESŁANIE

Słowo WOMEN oznacza nie jedną, lecz wiele kobiet - grupę indywidualności, które mówią odrębnym głosem i posiadają wyjątkową osobowość. CALVIN KLEIN czerpie inspirację z wielowymiarowej tożsamości współczesnej kobiecości, z rzeczywistości nowoczesnych kobiet, z ich niezliczonych interpretacji, by wymyślić nowy zapach – pierwszą kompozycję stworzoną przez Rafa Simonsa, dyrektora kreatywnego marki Calvin Klein: CALVIN KLEIN WOMEN.

ZOBACZ TEŻ: RAF SIMONS NAJLEPSZYM PROJEKTANTEM ROKU 2017

Kobieta czerpie z wielu innych kobiet, aby ulec przemianie. Zapach CALVIN KLEIN WOMEN powstał z inspiracji wrodzoną różnorodnością, pluralizmem połączonym z indywidualnością; wolnością, postulatem opierania się definicji i życiem według własnych zasad. Oto kolektywna indywidualność, która jednoczy wszystkie kobiety.

Przesłanie CALVIN KLEIN WOMEN przemawia do wielu. Zwraca się do kobiet w uniwersalny sposób. Zapach sugestywnie przywodzi na myśl wiele tożsamości, jakie reprezentują. Kobiety posiadają więcej niż jedną osobowość, cechuje je nieodłączna swoboda nieustannego wymyślania siebie na nowo. Są zarazem jednym i wszystkim - osobą, która staje się częścią grupy. Kreatywne dziedzictwo domu CALVIN KLEIN polega nie tylko na odzwierciedlaniu kultury, lecz także na jej definiowaniu. CALVIN KLEIN WOMEN obrazuje dynamiczną i wielowymiarową kobiecość, która ukazuje kreatywnego ducha Rafa Simonsa oraz nową epokę dla marki CALVIN KLEIN.

#IAMWOMEN

 

KAMPANIA REKLAMOWA CALVIN KLEIN WOMEN: AFIRMOWANIE KOBIET PRZEZ KOBIETY

Kampania reklamowa CALVIN KLEIN WOMEN, stworzona z udziałem kobiet w roli głównej, oręduje za legendarnymi bohaterkami przeszłych pokoleń i afirmuje bohaterki współczesnej kultury.

PORÓWNAJ: ZAPACH CALVIN KLEIN OBSESSED

Przystępując do kampanii CALVIN KLEIN WOMEN, byłam ciekawa, czy można stworzyć inny rodzaj wizerunku: wizerunku pewności siebie i empatii, aby kobiety mogły artykułować i projektować swoje własne tożsamości.” – opowiadała o projekcie artystka Anne Collier.

Kampania CALVIN KLEIN WOMEN stworzona została przez Lloyd & Co. we współpracy z artystką Anne Collier, której wyjątkowe i natychmiast rozpoznawalne dzieła sztuki fotograficznej pojawiają się zarówno na opakowaniu zewnętrznym, jak i na flakonie. W kampanii występują w rolach głównych dwie kobiety kształtujące nowe oblicze Hollywood: LUPITA NYONG'O i SAOIRSE RONAN.

Lupita Nyong`o

Nagradzane aktorki i głosy swojego pokolenia: obie kobiety są powszechnie uznawane za osoby obdarzone wyjątkowym talentem, które cechuje kreatywność, inteligencja i siła charakteru. Są postaciami, do których aspirują i którymi inspirują się kobiety z całego świata. Zarówno Nyong'o, jak i Ronan występują w kampanii CALVIN KLEIN WOMEN na kilku niesamowitych i bezpośrednich portretach Collier, które jednocześnie prowokują i zapraszają obserwatora do świata CALVIN KLEIN.

Te inspirujące kobiety wybrały z kolei postacie z przeszłości, które je zainspirowały - ikony kobiecości, które jako twórczynie i kobiety ukształtowały ich tożsamość.

Saoirse Ronan

W odzwierciedleniu twórczości Collier, która wybiera zaskakujące zestawienia, pozwalające zgłębiać między obrazami wzajemne relacje i implikowane narracje, kampania prezentuje tryptyk zdjęć przedstawiających te aktorki porównywane z legendarnymi postaciami kobiet, wybranych przez nie jako osoby, które je zainspirowały i odmieniły.   

LUPITA NYONG’O: „Potrzeba więcej niż jednej osoby, aby powstała indywidualność.”

SAOIRSE RONAN: „Możesz być każdą kobietą, jaką tylko zechcesz być.”

 

LEGENDARNE POSTACIE WYBRANE PRZEZ LUPITĘ NYONG’O: EARTHA KITT I AKTORKA KATHARINE HEPBURN

Eartha Kitt i Katharine Hepburn to przykłady kobiet, które nie akceptowały status quo, lecz stworzyły przestrzeń dla siebie. Pociąga mnie ich uczciwość oraz zdolność mówienia i wyrażania tego, w co wierzyły, aby zmienić bieg historii. Podziwiam ich nieprzejednany artystyczny punkt widzenia oraz to, że nie sprzeniewierzyły się sobie. Dążę do tego, aby być podobnie autentyczną i w pełni uczciwą.” – motywowała swój wybór Lupita Nyong'o.

LEGENDARNE POSTACIE WYBRANE PRZEZ SAOIRSE RONAN: SISSY SPACEK I NINA SIMONE

Sissy Spacek posiada tę otwartość, tę prezencję. Wydaje się, że jest chętna spróbować wszystkiego i dotrzeć wszędzie. Była wolna i była prekursorką. Nina Simone natomiast zdołała ukształtować samą siebie i przemysł muzyczny, czyniąc go takim, jaki był jej potrzebny. Sprowadza się to do pytania, czy ma na ciebie wpływ czyjaś praca? Czy wzbudza u ciebie zainteresowanie, porusza czułą strunę? Obserwowanie ludzi, którzy robią coś, co ich pasjonuje, jest inspirujące. Zachęca cię, by robić to samo, by odczuwać to samo.” – mówiła o swoim wyborze Saoirse Ronan.

 

KOBIETY CALVIN KLEIN

SAOIRSE RONAN

Saoirse Ronan - zdobywczyni Złotego Globu, trzykrotnie nominowana do Oscara, mając zaledwie 13 lat wystąpiła w filmie „Pokuta”(2007) - swoim pierwszym filmie, który spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków, zdobywając również pierwszą nominację do Oscara. Pozycję jednej z najbardziej utalentowanych artystek swoich czasów ugruntowała rolą w filmie Johna Crowleya „Brooklyn” (2015), a także główną rolą zbuntowanej dziewczyny w filmie „Ladybird” (2017) Grety Gerwig. Już niedługo będzie można ją zobaczyć w filmowej adaptacji „Na plaży Chesil” Iana McEwana, „The Seagull” Chekova, oraz w tytułowej roli w biograficznym filmie „Mary Queen of Scots”. Wszystkie te filmy wejdą na ekrany w 2018 roku. To intensywność Ronan i jej niezwykła umiejętność wzbudzania poczucia prawdy i rzeczywistości we wcieleniach tak różnorodnych postaci wyróżniły ją jako bardzo wpływową aktorkę Hollywood.

LUPITA NYONG’O

Lupita Nyong'o zadebiutowała w docenionym filmie „Zniewolony” Steve'a McQueena w 2013 roku. Otrzymała za tę rolę Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej, a także wiele innych nagród, takich jak: Screen Actors Guild Award, Critics’ Choice Award, NAACP Image Award i Independent Spirit Award. W 2015 roku wystąpiła w filmie „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” w reżyserii J.J. Abramsa. W tym samym roku wcieliła się w postać Nakii w bijącym rekordy filmie „Czarna Pantera" wytwórni Marvel Studios. Wkrótce Nyong'o zagra w filmie „Born a Crime”, opartym na bestsellerowej powieści Trevora Noah o tym samym tytule. Zagra również w miniserialowej adaptacji powieści Chimamandy Ngozi Adichie „Amerykaana" oraz obok Violi Davis w serialu wytwórni TriStar Pictures „The Woman King”. Będzie ją można także oglądać w australijskim komediowym horrorze „Małe potwory” obok Josha Gada. W 2009 roku Nyong'o pracowała jako twórca, reżyser, redaktor i producent nagrodzonego pełnometrażowego filmu dokumentalnego „In My Genes”, który zgłębiał marginalizację i stygmatyzację albinizmu genetycznego. W 2019 roku wydawnictwo Simon & Schuster Books opublikuje „Sulwe” - debiutancką książkę dla dzieci autorstwa Nyong`o, zajmującą się kwestią rasizmu i preferencyjnego traktowania osób o jasnej skórze. Nyong'o łączy aktorstwo z działalnością społeczną i dobroczynną.

ANNE COLLIER

Przez ostatnie piętnaście lat artystka Anne Collier wykonała zbiór prac skupionych na problematyce formalnego krzyżowania się i psychologicznych powiązań fotografii, kultury materialnej i branży poradnictwa samorozwoju. Jej prace były ostatnio tematem indywidualnej wystawy w galerii Anton Kern w Nowym Jorku (2018) oraz wystawy w FRAC Normandie, Rouen, we Francji (2018). Była tematem ważnej wystawy podróżniczej zorganizowanej przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago (2014). Jej prace będzie można oglądać jesienią 2018 roku na indywidualnej wystawie w Muzeum Sprengel w Hanowerze, która następnie odbędzie podróż do Fotomuseum Winterthur w Szwajcarii. Prace Collier znajdują się w stałych ekspozycjach Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Nowy Jork), Whitney Museum of American Art (Nowy Jork), Solomon R. Guggenheim Museum (Nowy Jork), Muzeum Sztuki Współczesnej (Los Angeles), Centre Georges Pompidou (Paryż) i galerii Tate (Londyn).

EARTHA KITT

Eartha Kitt została kiedyś określona przez Orsona Wellsa „najbardziej ekscytującą kobietą na świecie”. Artystka znana była z bardzo charakterystycznego głosu, legendarnego mruczenia i była jedną z najbardziej fascynujących i wielowymiarowych performerek show biznesu. Była prekursorką w przemyśle rozrywkowym i odważnym wzorem do naśladowania z uwagi na wierność sobie i swoim przekonaniom. 

KATHARINE HEPBURN

Katharine Hepburn była sławną amerykańską aktorką i kobietą-legendą. W trakcie swojej kariery filmowej Hepburn nagrodzona została czterema Oscarami dla najlepszej aktorki i określona przez American Film Institute jako najlepsza gwiazda kobieca Klasycznego Kina Hollywood.

SISSY SPACEK

Sissy Spacek jest jedną z najbardziej szanowanych aktorek w branży filmowej, najbardziej znaną z tytułowej roli w filmie „Carrie” Briana De Palmy, opartej na powieści Stephena Kinga, a także z ról w filmach: „Córka górnika”, „Za drzwiami sypialni”. Wkrótce ukaże się z jej udziałem film „The Old Man and The Gun”. Otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia: Oscara, trzy Złote Globy, Screen Actors Guild Award, pięć nominacji do Oscara, trzy nominacje do Primetime Emmy Award i nominację do Grammy Award.

NINA SIMONE

Cudowna 3-latka grająca na pianinie i studentka szkoły Juilliarda w wieku 17 lat, jako 25-latka przeobraziła się w Ninę Simone dzięki pierwszemu przebojowi I Loves You Porgy. Jej kariera trwała 45 lat. Za swoje dokonania otrzymała  Grammy Lifetime Achievement Award. Nazwano ją High Priestess of Soul (Najwyższą Kapłanką Duszy). Zapamiętana została ze względu na nadzwyczajne i różnorodne nagrania oraz niestrudzoną aktywność na rzecz praw obywatelskich. Była kobietą niezależną, głosem zmarginalizowanych na scenie światowej. Jej ponadczasowe kreacje są obecne w setkach nowych nagrań wykonywanych przez najwybitniejszych artystów na świecie.


video

CHANEL - BACKSTAGE POKAZU

tagi: Raf Simons | zapachy | Saoirse Ronan | Lupita Nyong`o | CALVIN KLEIN |

podobne artykuły