TOMAS MAIER ODCHODZI Z BOTTEGI VENETY
Tomas Maier oficjalnie zrezygnował z roli dyrektora kreatywnego włoskiej marki Bottega Veneta, na której czele stał od 2001 roku. To wtedy dom mody przejmowała grupa Gucci (dziś Kering), a stanowisko zaproponował mu sam Tom Ford.
To przede wszystkim zasługa Maiera i jego niezwykłej kreatywności, że marka Bottega Veneta znajduje się dziś w tym miejscu, powiedział w oświadczeniu CEO grupy Kering, François-Henri Pinault. Przywrócił włoski dom mody na właściwą ścieżkę luksusu i pokazał, jak ważne jest dziś najwyższej klasy rzemieślnictwo. Dziękuję mu za ogrom pracy, jaką wykonał i gratuluję sukcesu, dodał.
Tomas Maier był dyrektorek kreatywnym Bottegi Venety przez 17 lat
BOTTEGA VENETA: HOSTORIA WŁOSKIEGO DOMU MODY
Słowa Pinaulta nie wydają się być przesadne. Bottega Veneta, założona w 1966 roku, w latach 90’ wydawał się nie nadążać w modowym wyścigu nowo powstających marek. Mimo, że na chwilę ożywili ją Katie Grand i Giles Deacon, brand przez lata borykał się z problemami. Od przejęcia sterów na początku XXI wieku, Maier skrupulatnie pracował nad charakterystycznymi dla Bottegi Venety akcesoriami, a cztery lata później zaprezentował pierwszą kolekcję ready-to-wear. Wystarczył raz, aby pokaz jego projektów dla kobiet i mężczyzn stał się obowiązkowym wydarzeniem na tygodniu mody w Mediolanie.
Poza swoim zaangażowaniem w budowanie włoskiego domu mody, Tomas Maier prowadzi również własną markę odzieży damskiej, męskiej oraz okularów, a sławę w środowisku mody zyskał dzięki świetnemu oku do architektury i wnętrz. W końcu to syn architektów, a w jego posiadaniu znajdują się domy dookoła świata, m. in. ten w Palm Beach, Nowym Jorku, czy na wybrzeżu Maine. Zanim objął stanowisko w marce Bottega Veneta, pracował jako projektant u Guy’a Laroche’a, Sonii Rykiel oraz w markach Revillon i Hermès.
POLECAMY: NIE ŻYJE KATE SPADE. PIONIERKA W DZIEDZINIE AKCESORIÓW MIAŁA 55 LAT