PL / EN
BOTTEGA VENETA – KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2016

BOTTEGA VENETA – KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2016

Zobaczcie, co nowego zaproponował niemiecki projektant!

Oskarowa gorączka za nami (zwycięzców tegorocznej gali znajdziecie tutaj, a Oskarowe kreacje możecie przejrzeć tutaj), tymczasem wracamy na wybiegi kończącego się dziś tygodnia mody w Mediolanie. Wciąż mając w pamięci retro motywy, w które obfitował m.in. tegoroczny pokaz Gucci (tutajczy Prady (tutaj), zwracamy się w kierunku dyskretnej, także w warstwie kolorystycznej, prostoty. Przedwczoraj, tj. w piątek miał miejsce pokaz kolekcji Bottega Veneta.

 

Mimo braku motywu przewodniego jesienno – zimowej kolekcji całość oscylowała wokół zagadnienia ponadczasowej elegancji i klasy. Motywy i tematy podejmowane przez dyrektora kreatywnego Tomasa Maiera w poprzednich odsłonach marki dostrzegalne były także i tu. Adresujący swe projekty do dojrzalej, silnej i pewnej siebie kobiety o wysmakowanym guście, wypracowanym stylu i jasno sprecyzowanych wymaganiach co do swej garderoby, projektant przygotował spójną kolekcję z przesłaniem: ubieraj się zgodnie ze swą osobowością, idź za swoją intuicją.

 

Zaprezentowane zostały podkreślające kobiecość m.in. welwetowy garnitur, długie kaszmirowe płaszcze, dwurzędówki i przewiewne szyfonowe sukienki blisko ciała, będące w wydaniu marki synonimem luksusu. Jako że mocną stroną marki są skórzane akcesoria, nie zabrakło też kultowych toreb wyplatanych ze skóry w nowych rozmiarach, a także kuferków ażurowych i kopertówek. Zobaczcie w galerii całą kolekcję!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Bottega Veneta | Tomas Maier | kolekcja | Mediolan | fw16 | jesień zima 2016 | MILAN FASHION WEEK |

podobne artykuły