PL / EN
ZAPACH PEŁEN SPLENDORU: BOTTEGA VENETA KNOT EAU ABSOLUE

ZAPACH PEŁEN SPLENDORU: BOTTEGA VENETA KNOT EAU ABSOLUE

Poznajcie intensywną kompozycję pełną splendoru od włoskiej marki!

PONADCZASOWY SYMBOL: ZŁOTY WĘZEŁ BOTTEGA VENETA

Obiekt tak legendarny, że nie trzeba go przedstawiać.

Design tak pieczołowicie dopracowany, że zwycięsko wytrzymuje próbę czasu.

Powściągliwy i nieostentacyjny, lecz momentalnie rozpoznawalny – Węzeł marki Bottega Veneta to jeden z najbardziej emblematycznych elementów włoskiego domu mody. Kopertówkę Minaudière w kształcie zaokrąglonego pudełeczka ze związanym w węzeł metalowym zapięciem prezentowano w wielu rozmaitych wariantach w różnych kolekcjach i sezonach; stała się ona kultową it bag, która od chwili swojej premiery zajmuje szczególne miejsce w garderobach wytrawnych znawczyń mody.

W 2014 roku marka Bottega Veneta napisała nowy rozdział historii Węzła, wprowadzając zapach odnoszący się do tego detalu. Nazwa wody perfumowanej Knot nawiązuje do legendarnej kopertówki i składa hołd zarówno charakterystycznej formie torebki, jak również niezliczonym możliwościom, jakie oferuje sam zapach. Cyzelowany ręcznie przez rzemieślników z najwyższej jakości materiałów, złoty flakon zwieńczony został zamknięciem w kształcie węzła, który symbolizuje doskonały mariaż powściągliwego luksusu i zapachów świata Bottega Veneta.

Zapach Bottega Veneta Knot

Jednym z ulubionych elementów, jakie projektuję w każdym sezonie, jest Węzeł. To istne szaleństwo, jak wiele kreatywnych możliwości daje prosty, trójwymiarowy element, tak bardzo określony w przestrzeni i swej funkcjonalności. Porównywałem go do niepomalowanego płótna malarskiego, gdyż – naprawdę wierzę w to, że umożliwia nieskończenie wiele wariantów” – mówił o swoim procesie twórczym Tomas Maier, dyrektor kreatywny Bottega Veneta.

BOTTEGA VENETA KNOT EAU ABSOLUE - WYRAZ WYRAFINOWANIA

Cztery lata po debiucie wody perfumowanej Knot, Bottega Veneta prezentuje Knot Eau Absolue. Nowa kompozycja uwydatnia elegancję oryginalnego zapachu oraz esencją nut, które dodają jej intensywności i splendoru.  

PORÓWNAJ: ZAPACH BOTTEGA VENETA KNOT EAU FLORALE

Kwiatowo-orientalny zapach otwiera się znajomymi esencjami lawendy i kwiatu pomarańczy. Delikatna i złożona słodycz jaśminu w nucie serca odróżnia Knot Eau Absolue od oryginalnej kompozycji. Zapach zaczyna nabierać mocy, osiągając punkt kulminacyjny w woalu cennej mirry w nucie głębi. Finalna struktura ukazuje nowy wymiar olfaktorycznej oferty Bottega Veneta, określony przez wyrafinowanie i zmysłowość, którym wtórują niezliczone możliwości doświadczania.

Knot Eau Absolue to kontynuacja długoletniej współpracy dyrektora kreatywnego Tomasa Maiera  z mistrzynią perfumiarstwa – Danielą Andrier. Zgodnie z przywiązaniem marki Bottega Veneta do wysokiej jakości i artystycznego rzemiosła, przy tworzeniu zapachu bardzo istotne było wykorzystanie wyłącznie najszlachetniejszych surowców. 


Składniki kompozycji Bottega Veneta Knot Eau Absolue

BOTTEGA VENETA KNOT EAU ABSOLUE - CZAR COUTURE

Węzeł to wyrazisty symbol marki Bottega Veneta, ogniwo, które łączy nas z historią i przyszłością marki. Torebki w rodzinie Knot, takie jak Olimpia Knot i City Knot, wyewoluowały od wieczorowych kopertówek minaudière, aby służyć jako akcesoria przeznaczone zarówno na dzień, jak i na wieczór. Wykorzystanie tego legendarnego elementu jako zwieńczenia Knot Eau de Parfum i Knot Eau Absolue otwiera nowy rozdział w naszej historii” - tłumaczył Tomas Maier.

WIĘCEJ: ZAPACH BOTTEGA VENETA EAU SENSUELLE

Flakon Knot powstał z inspiracji weneckim szkłem i tradycyjną włoską karafką. Jego zaokrąglone kształty i czyste linie odzwierciedlają design kopertówki Knot minaudière. Wykończony ręcznie korek i matowe złote zapięcie są momentalne rozpoznawane przez koneserów Bottega Veneta. Aby odzwierciedlać cieplejsze, bogatsze oblicze zapachu, flakon Knot Eau Absolue przybrał ciemny złocisty odcień. Wygląd flakonu, który zyskał więcej wyrafinowania i zmysłowości, sugeruje cenną jakość kompozycji. 

Flakon Bottega Veneta Knot Eau Absolue (dwie pojemności)

BOTTEGA VENETA KNOT EAU ABSOLUE - GAMA I CENY

Zapach Bottega Veneta Knot Eau EDP proponowany jest w dwóch pojemnościach: 50 ml i 75 ml. Produkt dostępny jest w Polsce w sieci perfumierii Sephora w cenach 405 zł (50 ml) oraz 495 zł (75 ml).

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Bottega Veneta | zapachy |

podobne artykuły