Logotyp serwisu lamode.info
ZAPACH BOTTEGA VENETA – KNOT EAU FLORALE

ZAPACH BOTTEGA VENETA – KNOT EAU FLORALE

Poznajcie kwiatową interpretację w nowych perfumach włoskiego domu mody!

Dom mody Bottega Veneta prezentuje swój nowy zapach – Knot Eau Florale. Poznajcie jego historię, odkryjcie nuty zapachowe i zainspirujcie się flakonem!

 

Historia zapachu


Inspiracją Tomasa Maiera, dyrektora kreatywnego marki Bottega Veneta do stworzenia zapachu Knot była wizja ucieczki od rzeczywistości, która prowadzi wprost do willi położonej na Włoskiej Riwierze. Budynek stoi na wzgórzu z widokiem na morze, wnętrze oświetlają promienie słońca. Przez otwarte okna wpada powiew słonej bryzy i aromat piwonii z ogrodu, który miesza się z zapachem klementynek rosnących na drzewie tuż obok. Zapach Knot Eau Florale stanowi kolejny rozdział sagi zapachów śródziemnomorskich, ale tym razem przenosi nas do willi otoczonej ogrodem kwiatowym. Zakwitające w zapachu róże i piwonie tworzą klimat prywatnego schronienia, ożywczego, a jednocześnie dopracowanego w wyrazie. Spacer pośród alejek ogrodowych skąpanych w słońcu i delektowanie się światłem, powietrzem i zielonym krajobrazem – moment może jest ulotny, ale wspomnienie pozostaje na zawsze.

 

DNA zapachu

 

Zapach Knot Eau Florale stanowi kontynuację współpracy między głównym projektantem włoskiego domu mody a mistrzynią perfumiarstwa - Danielą Andrier. Delikatna, kwiatowa wersja zapachu Knot podkreśla nuty róży i piwonii oraz zderza je z łagodnym piżmem. Śródziemnomorska dusza perfum nadal emanuje nutami mandarynki, neroli oraz lawendy, a wzmacniają je ziemiste aromaty drzewa cedrowego i fasoli tonka. „Chciałbym, aby zapach przywoływał moment, w którym ucieczka do ogrodu budzi zmysły. To są te ciche chwile wytchnienia, które według mnie są najwyższym luksusem” – mówił o nowej propozycji Maier.

 

Włoskie słońce

 

Flakon zapachu Knot Eau Florale jest inspirowany weneckim szkłem i tradycyjną włoską karafką, w której odbijają się zaokrąglone kształty i czyste linie klasycznego flakonu Knot. Teraz matowe, jasne, prążkowane i zmrożone szkło daje butelce subtelną jakość, która przywołuje widok promieni słońca przebijających się przez mgłę. Korek pozostaje charakterystycznym elementem projektu: złoty, w kształcie supła, przypomina zamknięcie torebki Bottega Veneta.

 

Kampania

 

Zgodnie z tradycją twórczej współpracy w marce Bottega Veneta, Tomas Maier zwrócił się ku sztuce amerykańskiego artysty fotografa Davida Armstronga by uchwycić czystą, miękką i kwiatową naturę zapachu Knot Eau Florale. Wizerunek reklamowy przedstawia modelkę Julię Nobis, która odzwierciedla intymne i jednocześnie pełne rezerwy podejście do fotografii portretowej oraz swobodny i wyrafinowany styl zmarłego niedawno artysty.

tagi: Bottega Veneta | zapach Bottega Veneta | perfumy Bottega Veneta | Bottega Veneta Knot Eau Florale | Bottega Veneta fragrance | Bottega Veneta scent | Bottega Veneta perfume |

podobne artykuły