PL / EN
NIE ŻYJE KATE SPADE. PIONIERKA W DZIEDZINIE AKCESORIÓW MIAŁA 55 LAT

NIE ŻYJE KATE SPADE. PIONIERKA W DZIEDZINIE AKCESORIÓW MIAŁA 55 LAT

KATE SPADE ZMARŁA W WIEKU 55 LAT

Amerykańska projektantka mody i przedsiębiorca Kate Valentine, znana jako Kate Spade, została znaleziona martwa w swoim apartamencie Park Avenue w Nowym Jorku we wtorek rano, podała policja. Miała 55 lat.

Przyczyną jej śmierci było najprawdopodobniej samobójstwo. Jak podaje The New York Times, Kate Spade powiesiła się, zostawiając list pożegnalny.

KATEKate Spade

KATE SPADE: PIONIERKA W DZIEDZINIE AKCESORIÓW

Amerykanka była znana przede wszystkim z linii akcesoriów Kate Spade, którą założyła w 1993 roku wraz z mężem, Andy’m Spade. W 2007 oboje odeszli z firmy, oddając ją w ręce Liz Claiborne. W 2016 firma rozszerzyła działalność o linię butów i torebek France Valentine. Obecnie projekty sprzedawane są przez Internet i u dystrybutorów, takich jak Nordstrom, czy Shopbop.

TOREBKATorebka Kate Spade

IKONICZNE TOREBKI KATE SPADE

Urodzona jako Katherine Brosnahan w Kansas City w 1962 roku, swoją karierę w branży mody rozpoczęła jako asystentka w magazynie Mademoiselle, szybko awansując na stanowisko starszej edytorki mody. Po czym we własnym mieszkaniu rozpoczęła pracę nad pierwszą linią torebek z ówczesnym chłopakiem, Andy’m, który zatrudnił się w agencji reklamowej. Czyste linie i kwadratowe formy jej projektów spowodowały, że stały się one ikoniczne w zaledwie kilka lat. Jej biznes szybko rozwinął się na inne dziedziny, w tym obuwie, ubrania, dekoracje domowe, czy zapachy. Swój pierwszy sklep otworzyli w Soho w 1996 roku, dziś mając na koncie ponad 300 salonów na całym świecie. W 1999 roku Neiman Marcus wykupił 56% udziałów Kate Spade, a resztę siedem lat później, po czym sprzedał markę Liz Claiborne Inc. za 124 mln dolarów.

kateKate Spade zmarła w wieku 55 lat

ZOBACZ TEŻ:  HARRY STYLES TWARZĄ KAMPANII GUCCI TAILORING

video

MCQUEEN - DOKUMENT O ALEXANDRZE MCQUEENIE

tagi: Kate Spade | news |

podobne artykuły