PL / EN
BALENCIAGA, RICK OWENS, NINA RICCI, LANVIN - PARIS FASHION WEEK DZIEŃ 3

BALENCIAGA, RICK OWENS, NINA RICCI, LANVIN - PARIS FASHION WEEK DZIEŃ 3

Kolejny dzień Paris Fashion Week już za nami, dlatego przedstawiamy Wam, jakie letnie kolekcje pokazali Balenciaga, Rick Owens, Nina Ricci i Lanvin podczas tego modowego święta. Na wybiegach pojawiły się najlepsze polskie top modelki!

W tym roku na Paryskim Tygodniu Mody znów roi się od polskich top modelek - mamy więc być z czego dumni. W najważniejszych pokazach to właśnie one kroczyły po wybiegu 27 września, w trakcie trzeciego dnia trwania tej modowej uczty. Zobaczcie, zatem co na sezon wiosna lato 2013 przygotowali Balenciaga, Rick Owens, Nina Ricci i Lanvin.

 

Architektoniczne kroje, precyzyjne cięcia i zadziwiająco seksowne fasony. W kolejnym sezonie dyrektor kreatywny Balenciagi, Nicolas Ghesquière stawia przede wszystkim na eksponowanie kobiecego ciała. Stąd obecne w kolekcji krótkie topy odsłaniające brzuch czy drapowania podkreślające długie nogi. Zachwycały także akcesoria – torebki, pierścionki oraz buty. Na wybiegu pojawiła się także fantastyczna polska reprezentacja w osobie Kasi Struss, Magdy Jasek i Mai Salamon. W pierwszym rzędzie zasiadła natomiast muza i przyjaciółka projektanta – aktorka Kristen Stewart.

 

 

BALENCIAGA, RICK OWENS, NINA RICCI, LANVIN - PARIS FASHION WEEK DZIEŃ 3

fot. wwd.com/pokaz Balenciaga wiosna lato 2013 Paris Fashion Week

 

 

Rick Owens na wiosnę lato 2013 przedstawił bardzo dziwną wersję mody prêt-à-porter. Na wybiegu królowały bowiem workowate sukienki w odcieniach beżu, szarości i czerni – wariacji na ten temat nie było końca. Dodatkowo niektóre modelki na zwiewne kreacje narzucone miały coś na wzór plastikowych peleryn. Na wybiegu tuż obok Mackenzie Drazan, Caroline Brasch Nielsen pojawiła się jedyna Polka w pokazie - Maja Salamon, która jak wszystkie pozostałe modelki została wystylizowana w dość futurystyczny sposób. To będzie bardzo pochmurne lato.

 

 

BALENCIAGA, RICK OWENS, NINA RICCI, LANVIN - PARIS FASHION WEEK DZIEŃ 3

fot. wwd.com/pokaz Rick Owens wiosna lato 2013 Paris Fashion Week

 

 

Różne wcielenia kobiecości zaprezentowała natomiast Nina Ricci, która w przeciwieństwie do Ricka Owensa postawiła na żywe kolory jak róż czy turkus, które umiejętnie wplotła między czarną, beżową i granatową klasykę. Eleganckie i niezwykle kobiece projekty w Paryżu zaprezentowały obok Liu Wen i Kati Nescher także Polki – Patrycja Gardygajło i Zuza Bijoch.

 

 

BALENCIAGA, RICK OWENS, NINA RICCI, LANVIN - PARIS FASHION WEEK DZIEŃ 3

fot. wwd.com/pokaz Nina Ricci wiosna lato 2013 Paris Fashion Week

 

 

Trzeci dzień Paryskiego Fashion Weeku zamknął pokaz Lanvin, który został okrzyknięty póki co największym jego przebojem. Na wybiegu pojawiła się cała plejada gwiazd modelingu m.in. Suvi Koponen, Aymeline Valade, Kati Nescher, Karlie Kloss, Ruby Aldridge, Lindsey Wixson oraz trzy fantastyczne polskie akcenty – Kasia Struss, Magda Frąckowiak oraz Zuza Bijoh. Co zaprezentował nam, zatem dyrektor kreatywny domu mody Lanvin, Alber Elbaz? Przede wszystkim piękny powrót do lato 80 oraz fantastyczne połączenie ciemnych i nieco mrocznych projektów z tymi jaskrawymi w duchu lata. Królowały podkreślone ramiona, stroje kąpielowe, krótkie marynarki, oversize’owe sukienki oraz bogato zdobione kostiumy, a cała kolekcja zachowana jest w nowoczesnym duchu sprawiając, że bez zbędnego odkrywania ciała kobieta wciąż pozostaje seksowna.

 

 

BALENCIAGA, RICK OWENS, NINA RICCI, LANVIN - PARIS FASHION WEEK DZIEŃ 3

fot. wwd.com/pokaz Lanvin wiosna lato 2013 Paris Fashion Week


video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Rick Owens | Nina Ricci | Lanvin | PARIS FASHION WEEK | BALENCIAGA |

podobne artykuły