PL / EN
ARTHUR ARBESSER NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM MARKI ICEBERG

ARTHUR ARBESSER NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM MARKI ICEBERG

Marka Iceberg ma nowego dyrektora kreatywnego! Z efektem natychmiastowym stanowisko to objął austriacki projektant Arthur Arbesser. Dowiedzcie się więcej! 

Ten rok przyniósł już wiele zmian na kluczowych stanowiskach w czołowych włoskich domach mody. W styczniu dowiedzieliśmy się, że Fridę Giannini zastąpi w Gucci Alessandro Michele, a w marcu ogłoszono, że Massimo Giorgetti przejmie stanowisko dyrektora kreatywnego Emilio Pucci po Peterze Dundasie, który z kolei będzie pełnił tę samą rolę w Roberto Cavalli. To jednak nie koniec roszad na włoskim rynku, bowiem do podobnych działań doszło także u marki Iceberg. Włoski dom mody, założony w 1974 roku przez Silvano Geraniego i Giulianę Marchini, ogłosił właśnie, że jego nowym głównym projektantem został Austriak Arthur Arbesser.

 

Absolwent Central Saint Martins, który wcześniej przez kilka lat związany był z Giorgio Armani, a od 2013 działa w ramach swojej autorskiej marki, pierwszą kolekcję dla Iceberg na wiosnę 2016 zaprezentuje podczas wrześniowego Milan Fashion Week. Trudno się dziwić, że włoski brand zdecydował się postawić właśnie na Arbessera. Oprócz tego, że tworzy pod własnym nazwiskiem, Arthur zdobył kilka kluczowych w branży wyróżnień i to w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Mowa tutaj o nagrodzie „Who Is On Next” przyznawanej przez organizację AltaRoma oraz Vogue Italia, a także o miejscu w półfinale tegorocznej LVMH Prize.

 

„Charakterystyczne dla Iceberg kolory, grafiki, jakość oraz ironia, to coś, z czym sam utożsamiam się jako projektant. Jestem zaszczycony, że mogę kontynuować ponad czterdziestoletnią tradycję tej kultowej włoskiej marki” - powiedział Arthur Arbesser w swoim oficjalnym oświadczeniu.

 

Jak to przełoży się na jego pierwsze efekty realizowane w nowej roli? Przekonamy się już po wakacjach. 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Arthur Arbesser | Iceberg | dyrektor kreatywny | Milan Fashion Week 2015/2016 | LVMH Prize 2015 | Giorgio Armani |

podobne artykuły