PL / EN
ARKET – NOWA MARKA H&M

ARKET – NOWA MARKA H&M

Szwedzki gigant uruchamia markę funkcjonującą poza trendami!

Grupa H&M startuje z nową marką o nazwie Arket. Nowe dziecko szwedzkiego koncernu ma być nowoczesną firmą oferującą modę dla mężczyzn, kobiet i dzieci oraz elementy wyposażenia wnętrz. Będą to produkty z własną metką, ale i wyselekcjonowany asortyment spoza H&M. Ceny będą się wahać od 39 euro za koszulę do 115 euro.

H&M startuje z marką ARKET

DNA marki jest ponadczasowe, wyraźne i ciepłe. Ponadczasowe, czyli w stylu wykraczającym poza trendy, „wyraźne” czytane jako zawsze aktualne, nowoczesne i świeże. Jakość to nie tylko odbiór odzieży, ale też sposób jej produkcji. Ciepło mówi o byciu prawdziwym i osobistym” - tak opowiadała o nowej marce Ulrika Bernhardtz, dyrektor kreatywna Arket, w wywiadzie dla Business of Fashion.

Ponad dwuletnie badania ekspertów grupy H&M dowiodły, że obecnie konsumenci szukają klasyki, wysokiej jakości przyjaznej środowisku, komfortu oraz prostoty, która jednocześnie inspiruje. Na te potrzeby współczesnego klienta będzie się starać odpowiedzieć Arket.

Marka ARKET (fot. Instagram.com/BoF)

ARKET - MARKET

Sama nazwa firmy fonetycznie nawiązuje do słowa „market” (tłum. rynek), a w języku szwedzkim oznacza kartkę papieru. Twórcom firmy zależało na podkreśleniu przywiązania do nordyckiej kultury, jej funkcjonalności i jakościowego designu oraz symbolice, która ma przywoływać na myśl czystą kartę, poczucie optymizmu i kreowanie czegoś nowego.

Na stronie głównej Arket, Facebooku i Instagramie marki czytamy: „ARKET jest w produkcji. Projektanci, kupcy, twórcy printów, autorzy tekstów, architekci, szefowie kuchni i inni pracują w naszej siedzibie i studio w Sztokholmie, razem ze współpracownikami, markami i producentami na całym świecie, aby zbudować nowoczesną platformę niezbędnych rzeczy. Pierwszy będzie sklep online, w tym roku jeszcze w Londynie, a zaraz potem w innych miastach w Europie”. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalną premierę!  

video

CALVIN KLEIN WIOSNA LATO 2019

tagi: ARKET | H&M |

podobne artykuły