PL / EN
ALBER ELBAZ OPUSZCZA LANVIN?

ALBER ELBAZ OPUSZCZA LANVIN?

Czy ponad 14-letnia współpraca paryskiego domu mody z izraelskim projektantem właśnie dobiega końca?

Po Rafie Simonsie (o jego odejściu z Diora przeczytacie tutaj!) przyszła pora na kolejne duże zmiany! Pamiętacie, jak kiedyś Alber Elbaz powiedział przewrotnie, że nigdy nie opuści Lanvin? Właśnie nadszedł moment, w którym musi oficjalnie przyznać się do zmiany stanowiska. WWD podaje, że niebawem ustępujący dyrektor kreatywny wyda formalne oświadczenie w tej sprawie.

 

Izraelski projektant w swoim portfolio może wymienić takie punkty, jak: Geoffrey Beene, Guy Laroche czy Yves Saint Laurent. Dla Lanvin pracował nieprzerwanie od 2001 roku (ma tu również udziały) i branża zgodnie przyznaje, że to pod jego pieczą paryska marka urosła do miana topowego domu mody.

 

W poprzednim tygodniu Elbaz otrzymał statuetkę Superstar na gali Fashion Group International`s Night of Stars, a podczas swojego przemówienia mówił o wielkiej presji, jaka spoczywa na barkach dyrektorów kreatywnych na rynku mody. Z kolei pokazując ostatnią kolekcję na sezon wiosna lato 2016 (tutaj!) zaznaczył, że to pokaz w formie manifestu stawiającego pytania, które pozostają bez odzewu. Możliwe, że odpowiedź poznajemy właśnie dzisiaj. Czekamy na oficjalne oświadczenia marki i projektanta!

 

fot. East News

video

GABRIELLE CHANEL, THE PURSUIT OF PASSION

tagi: Lanvin | Alber Elbaz | Alber Elbaz out Lanvin | Alber Elbaz exit Lanvin | breaking news | Alber Elbaz poza Lanvin |

podobne artykuły