PL / EN
H&M STARTUJE Z GLOBALNĄ INICJATYWĄ ZBIERANIA ODZIEŻY

H&M STARTUJE Z GLOBALNĄ INICJATYWĄ ZBIERANIA ODZIEŻY

Szwedzki gigant odzieżowy rozpoczyna kolejną akcję promującą modę przyjazną środowisku. Już wkrótce w sklepach H&M na całym świecie będziecie mogli zostawić swoje używane ubrania oraz wymienić je na kupony.

Co roku tony odzieży i tekstyliów kończą na składowiskach odpadów, choć aż 95% z nich wciąż nadaje się do ponownego wykorzystania. Dlatego też, H&M jako pierwsza firma w modowej branży, planuje rozpocząć akcję zbierania odzieży z drugiej ręki na skalę światową. Już od lutego 2013 roku, klienci szwedzkiej sieciówki będą mieli możliwość przyniesienia swoich używanych ubrań do sklepów H&M we wszystkich 48 krajach, w których funkcjonuje marka.

 

 

Dzięki kolejnej globalnej inicjatywie giganta mody popularnej, każdy z nas zyska dodatkową szansę, by chronić naturalne zasoby i przyczynić się do zmniejszenia degradacji środowiska, ograniczając ilość rzeczy, które kończą na składowiskach odpadów. H&M zamierza przyjmować wszystkie ubrania, niezależnie od ich marki czy stanu zużycia, zaś w zamian za każdą przyniesioną torbę otrzymamy kupon. Zebrana w ten sposób odzież będzie następnie przekazywana firmie I:Collect, która zajmuje się przetwarzaniem i przystosowywaniem do ponownego użytku dóbr konsumenckich.

 

 

Nasza działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju wynika z poczucia odpowiedzialności za społeczeństwo i środowisko. W ramach naszych ekologicznych działań, oferujemy klientom wygodne rozwiązanie: możliwość zostawienia używanych ubrań w H&M” mówi Karl-Johan Pesson, CEO H&M.

W dłuższej perspektywie czasowej marka planuje także stworzenie całkowicie zamkniętego obiegu włókien tekstylnych.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: H&M Conscious | eko moda | zbiórka odzieży | H&M |

podobne artykuły