PL / EN
REKLAMA AMERICAN APPAREL PO RAZ KOLEJNY ZAKAZANA

REKLAMA AMERICAN APPAREL PO RAZ KOLEJNY ZAKAZANA

Wielka Brytania cenzuruje bezlitośnie - brytyjska ASA zakazała publikacji ostatniej reklamy koncernu American Apparel, słynącego z kontrowersyjnych zdjęć promocyjnych. 

Fotos reklamowy marki American Apparel, który pojawił się na odwrocie magazynu Vice został objęty zakazem publikacji przez Advertising Standards Authority w Wielkiej Brytanii (ASA). Powodem jest epatowanie seksualnością osoby niepełnoletniej (lub sprawiającej takie wrażenie). 

 

Według ASA, osoby składające skargę opisały zdjęcie jako "obraźliwe i nieodpowiedzialne." Widnieje na nim ubrana w sweter, majtki, i podkolanówki dziewczyna siedząca na krześle biurowym, wysoko unosząca nogi i bezpruderyjnie pokazująca bieliznę.  American Apparel zakwestionował zarzuty, broniąc się brakiem nagości oraz jawnie seksualnej lub obraźliwej treści.  


Przedstawieciele marki naciskali, iż zdjęcie, mające reklamować modę i bieliznę, nie wykracza poza granice dobrego smaku. Ponadtoo, reklama pojawiła się w publikacji adresowanej do osób dorosłych, propagującej produkty przeznaczone do sprzedaży dla dorosłych.


American Apparel potwierdził również, że modelka ma ukończone 18 lat, jednakże ASA podtrzymało skargę, orzekając, że reklama nie może pojawiać się w obecnej formie, ponieważ zdjęcie, wedlug orzeczenia sądu, sugeruje co innego. 

 

"Przyznajemy, iż zdjęcie nie epatuje nagością, pomimo to uważa się, że amatorski styl fotografii, poza modelki oraz brak uśmiechu na jej twarzy sugeruje, by zdjęcie bylo interpretowane z perspektywy  podtekstów seksualnych" -brzmiał komentarz ASA - "Rada doszła do wniosku, iż reklama niewłaściwie seksualizuje wizerunek modelka, która stylizowana jest na dziecko" (cyt. za wwd.com)

 

Przedstawiciel biura American Apparel w Londynie odmówił komentarza.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Americal Apparel | ASA | Advertising Standards Authority | rynek |

podobne artykuły