PL / EN
H&M PODBIJA INDIE!

H&M PODBIJA INDIE!

Gdy w dobie kryzysu bardziej elitarne marki ograniczają swoją produkcję, popularna szwedzka sieciówka decyduje się na podbój kolejnego rynku. Już wkrótce H&M zainwestuje ponad 130 mln $ w otwarcie około 50 sklepów w Indiach. Dowiedzcie się więcej!

Podobno dopiero w czasie kryzysu można poznać prawdziwą siłę marki, a jeśli spojrzeć na najnowsze plany rozwojowe H&M od razu widać, że ekonomiczna zmora bardziej luksusowych brandów w ogóle nie dotknęła szwedzkiej sieciówki.

 

 

Gdy inni ograniczają plany ekspansji i podnoszą ceny produktów, Hennes & Mauritz zamierza wydać ponad 130 mln $ (100 mln €) na otwarcie około 50. salonów na zupełnie nowym rynku. Mowa o Indiach, które z racji na ogromną populację i szybki wzrost gospodarczy w ostatnich latach stały się bardzo łakomym kąskiem dla wszystkich zachodnich marek.

 


Ostatnie szacunki wskazują, że do 2021 roku wartość przemysłu odzieżowego w trzeciej potędze Azji wzrośnie do oszałamiającego poziomu 141 miliardów $, nic dziwnego więc, że odpowiadający za światową strategię rozwoju marki Federik Olsson, tak komentował wejście H&M do Indii: „To bardzo interesujący rynek z ogromną populacją i cały czas poszerzającą się klasą średnią. Nie możemy podać jeszcze daty otwarcia pierwszego salonu, ale wybraliśmy już masę potencjalnych lokalizacji. Na szczęście, nawet w czasie kryzysu możemy pozwolić sobie na zabezpieczenie pod butiki najlepszych miejscówek, ponieważ jesteśmy doskonałym najemcą” (cyt. za: businessoffashion.com).H&M wchodzi na indyjski rynekfot. materiały prasowe/H&M szykuje się do wejścia na indyjski rynek


Nie jest tajemnicą, że H&M kształtuje swoje ambitne plany rozwoju w taki sposób, by zyskać dodatkową przewagę nad swoim głównym rywalem – hiszpańskim koncernem Inditex. Właściciel Zary także sprawnie opiera się spowolnieniu gospodarczemu, przenosząc w korzystnych cenach i prawie niezmienionej formie projekty z wybiegów na sklepowe półki, jednakże opanowanie przez szwedzką sieciówkę tak znaczącego rynku jak Indie, może na stałe zostawić konkurencję daleko w tyle.

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Hennes & mauritz | H&M Indie | H&M wchodzi do Indii | Inditex | ZARA | H&M |

podobne artykuły