PL / EN
9 RZECZY, KTÓRE WARTO WIEDZIEĆ O MAGDZIE BUTRYM

9 RZECZY, KTÓRE WARTO WIEDZIEĆ O MAGDZIE BUTRYM

Polska projektantka podbija międzynarodowy rynek mody. Dowiedzcie się więcej!

MAGDA BUTRYM: 9 FAKTÓW, KTÓRE WARTO ZNAĆ

1. Jest absolwentką warszawskiej szkoły artystycznej MSKPU, o czym jednak rzadko wspomina publicznie. Po pięciu latach projektowania w marce Joanny Przetakiewicz La Mania, zdecydowała się rozpocząć pracę pod własnym nazwiskiem.

2. Marka Magda Butrym została założona w 2014 roku w Warszawie, gdzie do dziś rozwija się, stawiając przede wszystkim na rynek zagraniczny. Jej projekty łączą w sobie elementy nowoczesnego designu z rękodziełem pochodzącym z Podhala, Śląska, czy Nowego Targu. Dzięki temu rzeczy te nabierają duszy i wyróżniają się, skupiając na sobie uwagę kobiet chcących wyrazić swoje poczucie indywidualności i charakter.

anjaAnja Rubik w sukience projektu Magdy Butrym (fot. magdabutrym/Instagram)

3. Zaledwie rok później ubrania Magdy Butrym znalazły się w najlepszych butikach na świecie, a ich styl pokochały gwiazdy największego formatu. Trzy lata temu, kiedy projektantka siedziała w jednej z paryskich kawiarni, podeszła do niej menadżerka Kim Kardashian i spytała, co ma na sobie. Po chwili zaprosiła ją do stolika i zapoznała z gwiazdą, której total look (skórzana spódnica z frędzlami z kolekcji jesień zima 2015) wkrótce obiegł wszystkie modowe media.

4. Jej projekty pokochała także Anja Rubik – modelka była pierwszą osobą, której Butrym zdecydowała się pokazać swoją twórczość.

MMagda Butrym wiosna lato 2015 (fot. materiały prasowe)

ZOBACZ TEŻ: KIM KARDASHIAN W PROJEKCIE MAGDY BUTRYM

5. W lipcu 2016 roku kolekcja Butrym trafiła do jednego z najbardziej prestiżowych sklepów internetowych z modą luksusową Net-a-Porter. Niespełna rok później, obok Attico i Saks Potts, rzeczy autorstwa polskiej projektantki okazały się światowym bestsellerem wśród niszowych marek luksusowych.

6. Na pytanie o to, dlaczego wbrew panującym w Polsce trendom, nigdy nie zrobiła pokazu swojej kolekcji, zawsze odpowiada, że zwyczajnie nie widzi powodu, dla którego miałaby go zorganizować. To stwierdzenie popiera argumentem, że za granicą pokaz mody robi się dopiero wtedy, kiedy ma się na niego minimum stu kupców.

magdaProjekty polskiej projektantki, Magdy Butrym (fot. materiały prasowe)

POWIĄZANE: MAGDA BUTRYM ODNOSI SUKCES NA PORTALACH Z LUKSUSOWĄ MODĄ

7. W 2016 roku, po przez sieć 85 dystrybutorów, firma Magda Butrym wygenerowała zysk ze sprzedaży rzędu 1.5 mln euro, a do końca 2017 roku marka zakłada obrót sięgający 5 mln euro.

8. Najnowsza kolekcja AW17 jest sprzedawana w ponad 110 punktach na świecie, w tym w ekskluzywnym sklepie internetowym MyTheresa, brytyjskim domu towarowym Selfridges i amerykańskim Bergdorf Goodman.

9. W sezonie jesień zima 2017 Magda Butrym po raz pierwszy stworzyła także własną kolekcję butów.

mMagda Butrym jesień zima 2017 (fot. materiały prasowe)

POLECAMY: LOOBOOK MAGDA BUTRYM JESIEŃ ZIMA 2017

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: POLSCY PROJEKTANCI | MODOPEDIA | MAGDA BUTRYM |

podobne artykuły