PL / EN
5 RZECZY, ZA KTÓRE KOCHAMY FRANCUSKIE INSTAGRAMY

5 RZECZY, ZA KTÓRE KOCHAMY FRANCUSKIE INSTAGRAMY

a Wy?

Kiedy trudno oprzeć się wrażeniu, że Francuzki to najprawdopodobniej najlepiej ubrane kobiety na całym świecie, warto zastanowić się, co kryje się za sukcesem ich Instagramów. Kont  w mediach społecznościowych i blogów, które bacznie obserwują rzesze miłośników paryskiego stylu, a ich bohaterki zdają się na konsekwencję w tworzeniu naturalnych, momentami nonszalanckich, ale niezmiennie eleganckich stylizacji. A ich mianownikiem zawsze pozostaje  prostota… i pogodny uśmiech.

ZOBACZ TEŻ: NAJBARDZIE STYLOWE FRANCUZKI NA INSTAGRAMIE

***

FRANCUSKA NATURALNOŚĆ W KAŻDYM CALU

Piękne włosy i cera to jedne z tych atrybutów, których chyba najbardziej zazdrościmy Francuzkom. Saute, czy z odrobiną makijażu, od zawsze zachwycały naturalnym pięknem, nie oglądając się na szeroki uśmiech powodujący mimiczne zmarszczki, czy drobne piegi wyskakujące wiosną od promieni słońca spowijających balkony paryskich kamienic. A w kwestii stylu wiedzą, że kobiecych kształtów i świetnej figury wcale nie należy na siłę podkreślać – zamiast tego wybierają oversize’owe blazery, proste jeansy i t-shirty – i trudno zaprzeczyć, że wyglądają w nich po prostu niesamowicie.

JEANNEFrancuzki na Instagramie: Jeanne Damas

FRANCUSKI, NONSZALANCKI LOOK

Szukacie czasem słowa, które określiłoby styl francuskich it-girls? Cóż, chyba znaleźliśmy odpowiedź na Wasze pytanie – to nonszalancja, która niczym etykieta przylgnęła do stylu Paryżanek. Mimo pieczołowicie dobranych stylizacji, na co dzień wyglądają absolutnie bezwysiłkowo, lekko i z dystansem. Do okazji, mody i pogody – bo najważniejsze, aby czuć się wygodnie i dobrze z samą sobą, prawda?

CAMFrancuzki na Instagramie: Camille Rowe

MAKIJAŻ FRANCUZEK, CZYLI CZERWONA SZMINKA

Jeden wyjątkowy atrybut, który towarzyszy każdej Francuzce? Czerwona szminka. Tu chyba nikt nie ma wątpliwości, że bez pomadki w nasyconym, klasycznym kolorze nie obyłaby się żadna z nich. Dopełnia nawet najprostsze stylizacje i wieczorowe kreacje, podkreślając ich zamiłowanie do tradycji i elegancji. Ale to jedyny wyraźny akcent w ich makijażu – i w tym tkwi cała sztuka.

ADEFrancuzki na Instagramie: Adenorah

PARYSKIE KAWIARENKI

Tak jak Wy, codziennie śledzimy dziesiątki francuskich Instagramów i jedno jest pewne – na każdym z nich pojawiają się bajeczne, paryskie kawiarenki. Ratanowe krzesła, drewniane lub marmurowe stoliki i witryny w stylu retro. Do tego pyszna czarna kawa i croissant z malinami – cóż, trudno im się dziwić, że niezmiennie kochają bywać i fotografować się w tych miejscach!

 jeannFrancuzki na Instagramie: Jeanne Damas

STYLOWE WNĘTRZA FRANCUSKICH IT GIRLS

Ale Francuzki poza niezwykłą smykałką do mody i mnóstwem stylistycznej intuicji, nie ukrywają również zamiłowania do pięknych, stylowych wnętrz, od których kipi Paryż. Drewniane podłogi, antyki uzupełnione o aktualne trendy wnętrzarskie i ikoniczne, niewielkie balkony, które wpuszczają do ich mieszkań łuny światła. Prostota, oko do wyjątkowych detali i rzemieślnictwa z prawdziwego zdarzenia – bo prawdą jest przecież, że definiuje nas rzeczywistość, którą się otaczamy. 

adenFrancuzki na Instagramie: Adenorah

 POLECAMY: INSTAGRAM - CZY MEGA INFLUENCERZY STRACĄ NA ZNACZENIU?

 

video

TOP 10 FILMÓW MODOWYCH

tagi: influencerzy | blogerki | Jeanne Damas | Camille Charriere | Camille Rowe | INSTAGRAM |

podobne artykuły