PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
TOP 9 ZRÓWNOWAŻONYCH MAREK BEAUTY Z POLSKI I ZAGRANICY

TOP 9 ZRÓWNOWAŻONYCH MAREK BEAUTY Z POLSKI I ZAGRANICY

Naturalne, zrównoważone i tworzone z pasją i miłością do skóry i planety. 

Są naturalne, zrównoważone i tworzone z pasją i miłością do skóry i planety. Poznajcie marki beauty z Polski i zagranicy, którym przewodzi dobro i poszanowanie środowiska. Ich założeniem jest nie tylko dbanie o ludzi i ich samopoczucie, ale też poszanowanie natury.

CLOCHEE

Marka Clochee powstała z połączenia pasji i ogromnej wiedzy na temat kosmetyków z zamiłowaniem do biznesu. Ideą Clochee jest tworzenie zdrowych, polskich i w 100% ekologicznych produktów. Wszystkie bazują na organicznych surowcach i naturalnych substancjach aktywnych, takich jak ekstrakty z ziół, kwiatów i owoców, oleje roślinne, a także wyciągi z warzyw, drzew i orzechów. Zawsze poozyskiwane z poszanowaniem środowiska i natury. Marka Clochee jest eko pod każdym względem, dlatego wszystkie opakowania kosmetyków zostały stworzone w taki sposób, aby nadawały się do recyklingu.

Clochee

FRESH

Fresh to marka, która łącząc skuteczne, naturalne składniki oraz tradycyjne zabiegi pielęgnacyjne ze odkryciami nauki tworzy produkty, których działanie przynosi wymierne korzyści. Marka Fresh od zawsze stawia na innowacje, stosując w swych kosmetykach naturalne składniki,  które od wieków wykorzystywane są w pielęgnacji skóry, a także używając szkła z recyklingu i eliminując plastik ze swoich opakowań. Inspirując się tradycją Fresh poszukuje najlepszych składników na całym świecie, wśród różnych kultur. Dodatkowo, marka prowadzi „czarną listę składników”, które są wykluczone ze względu na szkodliwe działanie m.in. parabeny, MIT/MCI, formaldehydy, BHA, ftalany, silikony D4 i D6, hydrochinon, triklosan i triklokarban.

Fresh Cosmetics (fot. cultbeauty.co.uk)

IOSSI

Kosmetyki Iossi powstają w Kłaju, nieopodal Puszczy Niepołomickiej. Tam właśnie wymyślane są receptury, macerowane są zioła, mieszane oleje. Wszystko zostaje później zamknięte w szklane opakowania. Kosmetyki {iossi} zawierają wyłącznie składniki akceptowane przez COSMOS/Ecocert. Są wolne od szkodliwych dodatków, sztucznych zapachów i barwników. Wszystkie produkty są naturalne, organiczne i ekologiczne. Rośliny uprawiane są bez użycia chemii i oprysków. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach.

Marka rozpoczęła akcję #ZeroWasteByIossi, która popularyzuje ideę dbania o środowisko i recyklingu. Wszystkie puste opakowania po kosmetykach Iossi można zwrócić w punktach partnerskich lub wysłać na adres firmy. W zamian, do następnego zamówienia, firma dołączy serum do twarzy i torebkę nasion.

Iossi

POLECAMY: KOSMETYKI DO OPALANIA

ALBA 1913

Marka ALBA1913 tworzy naturalne kosmetyki, czerpiąc ze stuletniej rodzinnej tradycji aptecznej i zielarskiej. W ofercie znajdziemy produkty premium do pielęgnacji twarzy i ciała, olejki do aromaterapii oraz wegańskie świece do masażu. Wszystko zgodne ze standardami CLEAN BEAUTY. Kosmetyki Alba1913 są połączeniem natury i niezwykłych głębokich zapachów, ale przede wszystkim skutecznych receptur opartych na działaniu składników zakorzenionym w medycynie naturalnej. Polskie kosmetyki galeniczne, które powstają z substancji roślinnych w oparciu o tradycyjną wiedzę zielarską, która zgłębiana jest przez firmę przez ponad sto lat.

 

Alba1913

MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA

Ministerstwo Dobrego Mydła to mała rodzinna manufaktura założona przez siostry - Anię i Ulę Bieluń - w położonym na północnym zachodzie kraju Kamieniu Pomorskim. Wszystkie produkty marki spełniają warunki dotyczące produkcji kosmetyków, które w takim samym stopniu obowiązują małe zakłady produkcyjne, jak i duże fabryki. Wyroby posiadają badania mikrobiologiczne, komplet dokumentów tzw. oceny bezpieczeństwa tworzonych przez niezależnego Safety Assesora, które potwierdzają zgodność receptur z obowiązującym prawem w zakresie wytwarzania kosmetyków oraz są wpisane do unijnej bazy CPNP.

Specjalnością marki są ręcznie wytwarzane mydła, które nie tylko są fantastyczne dla naszej skóry, ale też pięknie wyglądają i pachną. Godziny żmudnej pracy, myślenia, przeliczania i odmierzania skutkują w powstawaniu niezwykłych kosmetyków pełnych miłości do skóry i natury.

 

Ministerstwo Dobrego Mydła

POLECAMY: ALOES - SPOSÓB NA IDEALNĄ SKÓRĘ I WŁOSY

BYBI BEAUTY

BYBI Beauty to marka w 100% naturalna, certyfikowana, wegańska i nie testowana na zwierzętach. Pozbawiona szkodliwych czynników i toksyn. Używając wysokiej jakości składników i innowacyjnych formuł, produkty BYBI zostały stworzone tak, aby poprawić kondycję skóry, żeby już zawsze była świeża i promienna. Z makijażem lub bez. Założeniem marki jest udowodnienie, że możliwe jest stworzenie doskonałej pielęgnacji skóry bez obciążania i zanieczyszczania naszej planety.

 

Bybi Cosmetics

D’ALCHEMY

Preparaty D'ALCHÉMY powstają z roślin uprawianych metodami ekologicznymi lub dziko rosnących na terenach ekologicznie czystych. Potwierdzają to m.in. certyfikaty organiczności surowców naturalnych, przyznawanymi przez niezależne instytucje międzynarodowe. Aby chronić kosmetyki przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych i zachować je w jak najlepszym stanie D'ALCHÉMY korzysta ze specjalnego szkła biofotonicznego. W kosmetykach marki wykorzystuje się starannie dobrane substancje naturalne o ukierunkowanym działaniu i wielokrotnie potwierdzonej, wysokiej skuteczności. Pochodzą one od dostawców o światowej renomie, a proces ich uzyskiwania poddawany jest rygorystycznej kontroli. Dzięki temu każdy produkt D'ALCHÉMY ma ściśle określone zadanie i spełnia je skutecznie oraz bezpiecznie.

D'Alchemy (fot. blessthemess.pl)

POLECAMY: OLEJEK CBD - DZIAŁANIE I WŁAŚCIWOŚCI

HAGI

Hagi Cosmetics to polska marka kosmetyków naturalnych, która zrodziła się z przenikania świata chemii i natury. Z istniejącego od 2000 roku laboratorium chemicznego wyłoniło się laboratorium kosmetyczne, w którym powstają innowacyjne kosmetyki z naturalnych surowców, wyciągów roślinnych i olejków eterycznych. Od samego początku, wszystkie produkty Hagi Cosmetics są wytwarzane ręcznie, tradycyjnymi metodami - przez koncepcję, receptury, pomysły na opakowania, aż po efekt ostateczny.

W zespole Hagi pracują kosmetolodzy, chemicy, specjaliści ds. jakości, zapachów i bezpieczeństwa kosmetyków oraz kilka artystycznych dusz z głowami pełnymi pomysłów.  Kosmetyki Hagi Cosmetics przynoszą długotrwałe efekty poprawy nawilżenia, odżywienia, natłuszczenia i wygładzenia skóry. Delikatnie pielęgnują, poprawiają zdrowy wygląd i przywracają stan równowagi płaszcza ochronnego skóry.

Hagi

BELIF

BELIEVE IN TRUTH Belif tworzy gamę produktów łączących XIX-wieczną technikę apteczną z wyrafinowaniem koreańskich rytuałów pielęgnacji. Każda formuła zawiera czyste, naturalne składniki, opracowane z zastosowaniem najbardziej zaawansowanej technologii kosmetycznej i tradycyjnych metod ekstrakcji surowców roślinnych, bez użycia szkodliwych substancji.

Belif ( fot. lavender27x.blogspot.com)

W galerii znajdziecie najciekawsze produkty wymienionych marek! Zapraszamy!

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: zrównoważone | pielęgnacja | marki beauty |

podobne artykuły