PL / EN
ZMARŁ ARTHUR ORTENBERG

ZMARŁ ARTHUR ORTENBERG

Zmarł jeden z największych pionierów amerykańskiego przemysłu odzieżowego, współzałożyciel marki Liz Claiborne Inc.Arthur „Art” Ortenberg

Niedawno informowaliśmy Was o nagłej rezygnacji Cathy Horyn ze stanowiska redaktorki w The New York Times. Znana krytyczka postanowiła przejść na emeryturę z powodów osobistych, jakimi był zły stan zdrowia jej partnera – Arthura Ortenberga. Niestety, w poniedziałek w Prezbitariańskim Szpitalu w Nowym Jorku, współzałożyciel marki Liz Claiborne Inc., zmarł na skutek powikłań zapalenia płuc i niewydolności nerek.

 

Arthur „Art.” Ortenberg był jednym z najważniejszych pionierów przemysłu odzieżowego w Stanach Zjednoczonych lat 70. i 80.  Wraz ze swoją żoną, projektantką Liz Claiborne (zmarła w 2007 roku), założyli własną firmę, specjalizującą się przede wszystkim w produkcji ubrań dla kobiet aktywnych zawodowo, która wówczas zrewolucjonizowała amerykański rynek. Sukces Liz Claiborne Inc. spowodował, że firma błyskawicznie stała się liderem w Stanach Zjednoczonych, generując niewyobrażalne zyski i zmieniając charakter garderoby pracujących kobiet.

 

Oprócz zdolności biznesowych i doskonałej znajomości branży mody, Ortenberg miał również dobre serce. Był filantropem, od wielu lat zaangażowanym w ochronę środowiska.

 

Arthur „Art” Ortenberg odszedł w wieku 87 lat.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Arthur Ortenberg | Art Ortenberg | Cathy Horyn | Liz Claiborne | Liz Claiborne Inc. |

podobne artykuły