PL / EN
WYSTAWA „SECOND LIFE” SZYMONA BRODZIAKA W POZNANIU

WYSTAWA „SECOND LIFE” SZYMONA BRODZIAKA W POZNANIU

Czy można zyskać drugie życie? Fotograficzna wystawa autorstwa Szymona Brodziaka chce udowodnić, że można. Poznajcie szczegóły niezwykłego charytatywnego projektu, który już 8 lutego odbędzie się w Poznaniu.

Jeśli nie macie jeszcze planów na piątkowy wieczór, a Poznań jest Wam wyjątkowo bliski - mamy dla Was pomysł jak spędzić go niecodziennie i w dodatku przysłużyć się sprawie ogromnej wagi.

 

8 lutego w Concordia Design odbędzie się wystawa 18 zdjęć Szymona Brodziaka „Second Life”. Są to fotografie „odpady”, które pochodzą z sesji do kalendarze kostarykańskiej supermodelki Leonory Jimenez. Te niewykorzystane wcześniej i nieopublikowane zdjęcia zaprezentowane zostaną jako właśnie odpady drukarskie – czyli coś co z pozoru jest niepotrzebne, co powstało w wyniku błędu drukarskiego i zwykle jest odrzucane, a tak na prawdę wciąż ma dużą wartość artystyczną. Sesję do kalendarza stylizował Marcin Kulak z pomocą projektów Haliny Mrożek, Katarzyny Konieczki, Justyny Waraczyńskiej-Varma oraz DECOLOVE.

 

Nie tylko fotografiom Szymon Brodziak postanowił ofiarować tytułowe drugie życie. Tematyka wystawy odnosi się przede wszystkim do celu w jakim powstanie - ma pomóc. Oliwka Lisewska ma 2 latka i choruje na najcieższą i najrzadszą odmianę nowotworu dziecięcego. Podczas wernisażu wszystkie zdjęcia trafią na sprzedaż, a cały dochód pokryje kolejne koszta rechabilitacji dziewczynki. Cena jednej fotografii waha się między 1500 zł a 5000 zł.

 

WYSTAWA „SECOND LIFE”

PIĄTEK, 8 LUTEGO GODZ. 20:00

CENTRUM INNOWACJI, DESIGNU I KREATYWNOŚCI CONCORDIA DESIGN

 

Obowiązują zaproszenia, które są bezpłatne i można je otrzymać w Concordia Design – ilość ograniczona!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Szymon Brodziak | wystawa | wystawa Second Life |

podobne artykuły