PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
WYSTAWA N°5 CULTURE CHANEL W PARYŻU

WYSTAWA N°5 CULTURE CHANEL W PARYŻU

Na cześć Chanel N°5, niezaprzeczalnie najsłynniejszego zapachu na świecie, po 90 latach od jego stworzenia, w Paryżu otwarto wystawę pokazującą historię tych legendarnych perfum. Sprawdźcie!

Jest kilka rzeczy stworzonych przez Coco Chanel, które wpisały się na stałe do kanonu współczesnej mody. Są symbolem ponadczasowej elegancji. Tak jest z małą czarną, żakietem boucle, pikowaną torebką 2.55 czy perfumami. Projektantka, jako pierwsza do swojej odzieżowej linii dołączyła zapach – słynny Chanel N°5. Stworzony przeszło 90 lat temu do dziś uznawany jest za legendę perfumiarstwa.

 

Dlatego by szerzyć historię dziedzictwa Chanel, którym od lat opiekuje się Karl Lagerfeld – dyrektor kreatywny domu mody – stworzono cykl wystaw Culture Chanel. Mogliśmy już podziwiać tę poświęconą słynnemu żakietowi zinterpretowanemu na 100 sposobów, a teraz przyszedł czas na najsłynniejszy zapach pochodzący spod ręki projektantki.

 

Ekspozycja N°5 Culture Chanel to zaproszenie do perfumiarskiego świata marki. Oficjalne otwarcie, na które przybyła francuska śmietanka towarzyska, miało miejsce 5 maja w paryskim Palais de Tokyo i dla zwiedzających wystawa będzie czynna do 5 czerwca. Następnie zostanie przewieziona do m.in. Moskwy i Pekinu.


Kurator wystawy Jean-Louis Froment chciał przede wszystkim po raz kolejny pokazać związek Chanel, zarówno marki jak i jej założycielki, ze sztuką. Stąd ekspozycja obfituje w archiwalne zdjęcia, ilustracje oraz przedmioty obrazujące proces powstawania tego słynnego, mocnego i charakterystycznego zapachu, którego całą historię przeczytacie tutaj. Więcej o wystawie znajdziecie natomiast na www.5-culturechanel.com.

 

Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie m.in., kto tuż obok Vanessy Paradis i Audrey Tautou pojawił się na otwarciu N°5 Culture Chanel!

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Chanel N°5 | wystawa N°5 Culture Chanel | Audrey Tautou | Vanessa Paradis | Chanel |

podobne artykuły