PL / EN
WYSTAWA FOTOGRAFII ‘HOLLYWOOD MARYLIN MONROE’ WEDŁUG MILTONA GREENA

WYSTAWA FOTOGRAFII ‘HOLLYWOOD MARYLIN MONROE’ WEDŁUG MILTONA GREENA

Właśnie mija 50 lat od śmierci wielkiej gwiazdy amerykańskiego kina, Marylin Monroe. Wszystkich fanów urody i talentu aktorki zapraszamy na wystawę zdjęć autorstwa Miltona Greena, fotografa pracującego m.in. dla Harper’s Bazaar czy Vogue.

Fotografował najznamienitsze gwiazdy kina – Franka Sinatrę, Audrey Hepburn, Lisę Minelli, Marlenę Dietrich i oczywiście ją, pełną seksapilu Marylin Monroe. Milton Green, bo o nim mowa jako fotograf filmowych gwiazd zachował dla nas pełne blasków i cieni kadry z fabryki snów lat 50. i 60, w tym najbardziej znane na świecie ujęcia Marylin.

 

Właśnie mija 50 lat od jej śmierci, a my w Warszawie w Starej Galerii ZAPF od dziś właśnie podziwiać możemy niewielki fragment kolekcji i archiwum zdjęć Miltona Greena pracującego w swej karierze dla takich magazynów jak Harper’s Bazaar, LIFE, Look, Town & Country oraz Vogue.

 

Pomiędzy tą dwójką była nie tylko relacja zawodowa, ale również głęboka przyjaźń, której owocem stały się nieocenione kadry ukazujące Marylin Monroe nie tylko jako wielką gwiazdę kina, ale również jako normalną kobietę, która tak naprawdę była niezwykle smutna, wrażliwa, i mimo uwielbienia przez tłumy i licznych romansów, niezwykle samotna.

 

Stara Galeria ZPAF

wystawa czynna od 7 sierpnia do 7 września 2012 r.
poniedziałek-piątek 12.00 – 18.00
sobota-niedziela 14.00-18.00

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Marylin Monroe | Milton Green | wystawa |

podobne artykuły