Logotyp serwisu lamode.info
VIAMODA INDUSTRIAL - JEDYNA W POLSCE SZKOŁA WYŻSZA PROFESJONALNIE PRZYGOTOWUJĄCA DO PRACY W SEKTORZE MODY

VIAMODA INDUSTRIAL - JEDYNA W POLSCE SZKOŁA WYŻSZA PROFESJONALNIE PRZYGOTOWUJĄCA DO PRACY W SEKTORZE MODY

Projektowanie, technologia i management - to credo nowoczesnego i unikatowego projektu edukacyjnego Viamoda INDUSTRIAL, za którym stoi wieloletnie doświadczenie profesjonalistów świata mody.


VIAMODA INDUSTRIAL jest nową na polskim rynku szkołą mody wzornictwa o międzynarodowym charakterze. Uczelnia powstała w odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby rynku i dynamicznie rozwijającego się w Polsce środowiska profesjonalistów w sektorze mody - jako jedyna zajmuje się modą w każdym jej aspekcie. Celem instytucji jest przygotowywanie wykwalifikowanej kadry zarządzającej dla sektora mody: projektantów, koordynatorów kolekcji, specjalistów do prognozowania trendów, dyrektorów kreatywnych czy samodzielnych przedsiębiorców.

 

W skład zespołu pedagogów wchodzą wybitni polscy i międzynarodowi specjaliści, autorytety z branży mody. Zajęcia prowadzą zarówno: Olga Nieścier - konsultant takich marek, jak: Armani czy Burberry oraz wykładowca florenckiej Polimoda International Instytute of Fashion Design&Marketing, jak i rodzimi fachowcy. Niewątpliwą zaletą szkoły jest fakt, iż wykładowcy czynnie działają w branży modowej, dzięki czemu  ich wiedza poparta jest doświadczeniem i wieloletnią pracą w zawodzie. Ich aktywność zawodowa pozwala dostosowywać program zajęć do zmieniającej się rzeczywistości modowego przemysłu.


 

fot. materiały prasowe/ Viamoda INDUSTRIAL

 

Ważną informacją dla kandydatów jest to, iż w ofercie kierunkowej szkoły VIAMODA INDUSTRIAL na kierunku Wzornictwo znajdują się studia pierwszego stopnia (licencjackie). Kandydat musi być osobą kreatywną, o uzdolnieniach artystycznych i projektowych, chcącą znaleźć swoje miejsce na rynku pracy w pracowniach projektowych, działach przygotowania produkcji - tam gdzie tworzone są koncepcje nowych produktów i powstają kolekcje odzieży. Lub też osobą, która planuje związać swoje życie zawodowe z modą, ale od strony biznesowej - projektowania połączonego z zarządzaniem całym cyklem "życia" produktu. Doświadczenie w modowej branży jest dodatkowym atutem, jednak nie jest warunkiem przyjęcia na studia.

 

VIAMODA INDUSTRIAL wzorując się na włoskich przykładach w ramach programu nauczania ma na celu się przybliżenie studentom wysokiej kultury i jakości designu, jakie od zawsze reprezentują Włochy. Jednocześnie, duży nacisk kładzie się na zapoznawanie się z mechanizmami rynkowymi, którymi kieruje się specyficzny biznes mody i designu.

 

Program studiów został stworzony w taki sposób, aby łączyć kształcenie projektowe z biznesowym i praktycznym, dzięki czemu studenci rozwijają myślenie twórcze, a jednocześnie uczą się przedsiębiorczości i zasad funkcjonowania rynku mody. Podczas zajęć studenci zdobywają wiedzę z zakresu m.in.: kreacji i projektowania, marketingu i komunikacji, koordynacji produktu i kolekcji, visual merchandisingu, zarządzania, prognozowania trendów oraz metodologii badań rynku.

 

 

Viamodafot. materiały prasowe/ Viamoda INDUSTRIAL

 


Co nietypowe, VIAMODA INDUSTRIAL gwarantuje studentom nielimitowany dostęp do laboratoriów, w których pomysły będą mogły się urzeczywistniać jeszcze podczas studiów. Daje też studentom szansę weryfikacji umiejętności przez rynek dzięki możliwości udziału w przygotowywaniu projektów i kolekcji we współpracy ze znanymi na rynku producentami odzieży. Szkoła dba także o relacje biznesowe swoich studentów i absolwentów - koncentrując się na jak najbliższej współpracy z firmami i mediami z branży mody, pomaga studentom uzyskać nie tylko wykształcenie i dyplom, ale również doświadczenie zawodowe oraz kontakty.  


 
 
Więcej informacji, szczegółowy program studiów oraz działalność szkoły VIAMODA INDUSTRIAL może śledzić na stronie internetowej instytucji: 
www.vmi.edu.pl. 

tagi: Viamoda INDUSTRIAL | szkoła | edukacja w dziedzinie fashion |

podobne artykuły