PL / EN
VALENTINO HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

VALENTINO HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Kolekcja zaprojektowana dla współczesnych kobiet otwartych na świat. 

Ekspresyjne, kontrastujące kolory, takie jak cytrynowa żółć i lila, symbioza plemiennych wpływów i modelki w rozmaitym przedziale wiekowym. Zobaczcie wzruszającą kolekcję Valentino haute couture jesień zima 2019/20, którą docenili obecni na pokazie goście m.in. Gwyneth Paltrow czy Naomi Campbell!

VALENTINO – INSPIRACJE W KOLEKCJI HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

W kolekcji Valentino haute couture jesień zima 2019/20 dostrzec można inspiracje podróżami dookoła świata, a w tym wizerunkiem Diane Vreeland oraz dokumentem jej poświęconym pt. „The Eye Has to Travel”. Wybieg stał się mozaiką kulturową, za pomocą której zobrazowano przenikanie się plemiennych wpływów m.in. afrykańskich. Nakrycia głowy z frędzlami i intensywna czerwień symbolizowały obrzędowość, dodając stylizacjom majestatycznego charakteru. Ponadto, Pierpaolo Piccioli udowodnił, że moda nie zna podziału na narodowość oraz wiek, prezentując na wybiegu modelki i młode, i starsze. W ten sposób piękno zyskało globalny i wielopłaszczyznowy wymiar, łącząc, a nie dzieląc pokolenia.

Valentino - kolory na pokazie haute couture jesień zima 2019/20 (fot. East News)

VALENTINO – KOLEKCJA HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Na pokazie królowały a’la afrykańskie stroje w odcieniu limonki. Wielowarstwowe, o długości maksi przypominały o ludowych obrzędach. Marynarki pokryły graficzne kwiaty, które dodały stylizacjom folklorowego charakteru i stały się sposobem na odmłodzenie i wprowadzenie na wybieg ultra dziewczęcości.  Zaskoczyły także detale. Kolorowe futra ozdobiły pierza, a wieczorowe suknie frędzle. Przy płaszczach natomiast zawieszono ludowe pompony. Całość zwieńczyły nakrycia głowy zainspirowane kulturą rdzennych mieszkańców Afryki oraz biżuteria nawiązująca do lokalnego rzemiosła. Uwagę zwróciły intensywne połączenia kolorystyczne np. żółci i czerwieni z lilą. Stylizacje osadzono w ramach elegancji i romantyzmu, koralowe suknie pokrywając błyszczącymi drobinkami czy wiążąc gigantyczne kokardy przy szyi.

POLECAMY: VALENTINO - POKAZ HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

W galerii prezentujemy pokaz kolekcji Valentino haute couture jesień zima 2019/20.


video

CHANEL - BACKSTAGE POKAZU

tagi: Valentino | Pierpaolo Piccioli | pokazy mody | jesień zima 2019/20 | TRENDY |

podobne artykuły