Logotyp serwisu lamode.info
TOP PREMIERY (MAJ 2019)

TOP PREMIERY (MAJ 2019)

Ważna wystawa, moda, sztuka i dizajn w jednym miejscu oraz więcej!

Spis treści

1. WILCZA STORE – MODA, DESIGN I SZTUKA W JEDNYM MIEJSCU W WARSZAWIE

2. WYSTAWA „LETTER TO MY MOTHER"

3. LA MER – KOSMETYKI DO UST LIP VOLUMIZER I LIP BALM

4. NEAT ORIGINAL – DREWNIANE ZEGARKI O POLSKICH KORZENIACH

5. BIŻUFERIA – NOWA MARKA BIŻUTERII

6. CAROLINA HERRERA – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

7. BOBBI BROWN – KOLEKCJA LATO 2019 BEACH METALS

8. REEBOK – KAMPANIA MYT W ROLI GŁÓWNEJ Z JOURDAN DUNN

WILCZA STORE – MODA, DESIGN I SZTUKA W JEDNYM MIEJSCU W WARSZAWIE

W centrum Warszawy pojawiło się nowe miejsce, które musicie odwiedzić – WILCZA STORE!

Właścicielka - Laura Budzyk - w branży mody działa już od 20 lat. Jej pierwszy projekt, Laura Boutique, na stałe już wpisał się w modową mapę Warszawy. Teraz czas na nowy koncept, wykraczający nieco poza ramy mody. Kluczową postacią, w procesie powstawania niepowtarzalnej idei, tego nowego miejsca na modowym szlaku Warszawy, jest Piotr Młodożeniec, prywatnie przyjaciel Laury, zawodowo malarz i grafik który stworzył logotyp WILCZA STORE oraz rastry, pokrywające złote ściany lokalu. Awangardowe obrazy artysty zawisły na ścianach, wnosząc sztukę do komercyjnej strefy.


Wyjątkowego charakteru temu wnętrzu nadają meble skandynawskie z lat 50. i 60. oraz designerskie lampy vintage. W otoczeniu zieleni, palm i bananowców, dyskretnie prezentują się kolekcje światowych projektantów mody, takich jak: COMME des GARÇONS, Play CDG, Rick Owens, ROQUE Ilaria Nistri, Barbara Bologna  oraz zupełnie nowe wybory Laury Budzyk – MARNI, Thom Krom z Hannoveru, Ivan Grundahl oraz The Last Conspiracy z Kopenhagi, czy biżuteria Midgard z Paryża i P4 Parts of Four. Wyselekcjonowane ubrania i akcesoria często występują wyłącznie pojedynczych egzemplarzach.

Ideą WILCZA STORE jest także promowanie zdolnych, polskich artystów takich jak Robert Kuta, który przetwarza ubrania, dekonstruując ich formy lub kreuje nowe, niepowtarzalne kroje. Wszystko pod marką Kuta House. Laura Budzyk na tym nie poprzestaje – w przyszłości planuje organizować wystawy i aukcje sztuki młodych, awangardowych artystów.


 

WYSTAWA „LETTER TO MY MOTHER"

Letter to My Mother: 11 dni, 2 000 km drogą lądową, 12 100 km drogą powietrzną; 6 stanów, 40 kobiet i ich dzieci. Mila, Tabatha, Lisa, Chelsey, Ellie, Jo, Lenor, Melissa, Jade, Amanda, Alexis, Britanni, Elizabeth, Polly, Terry, Melissa, Debbie, Claudia, Andrea, Holly, Chris, Patricia, Susan, Tiffany, Maria, Anna, Rachel, Nikki, Amanda, Elizabeth, Serenity, Claire, Lisa, Tamerica, Adrianne, Nangie, Kate i Valene.

Letter to My Mother to przejmujący projekt autorstwa Branislava Jankica łączący film, fotografię i literaturę, który daje wgląd w życie amerykańskich matek cierpiących z powodu uzależnień. Celem projektu jest walka ze stygmatyzacją osób z uzależnieniami oraz stworzenie międzynarodowego systemu wsparcia dla tych, którzy zmagają się z tą chorobą, zwłaszcza dla matek.

W listopadzie 2012 roku u matki Jankica, w przeszłości uzależnionej od leków i alkoholu, zdiagnozowano raka płuc. Artysta, który jako nastolatek sam doświadczył uzależnienia, zaczął pisać do matki list, by wyrazić żal związany z rozpadem ich relacji i niezrozumieniem jej zmagań; list, który jest formą przebaczenia i wyrazem miłości do matki. Próbując na nowo zdefiniować relację z matką i pogodzić się z nią po bolesnej diagnozie, Jankić wyruszył w podróż, której celem było wysunięcie na pierwszy plan historii, które często pozostają ukryte oraz rozpoczęcie dialogu na temat macierzyństwa i uzależnień. Bez tabu i stereotypowych skojarzeń. Miał nadzieję, że w innych matkach cierpiących na uzależnienie w Stanach Zjednoczonych – które uważa za swój dom – znajdzie odbicie swojej matki, tworząc jej portret, na który składają się zdjęcia i listy opublikowane w książce.

Projekt powstał we współpracy Jankica z jego wieloletnim przyjacielem i producentem, Goranem Macurą. W krótkim czasie Macura dotarł do 40 kobiet z różnych regionów Stanów Zjednoczonych, które zgodziły się wziąć udział w projekcie. Jankić i Macura jeździli po całym kraju, by poznać te odważne kobiety oraz sfotografować je i ich dzieci. To doświadczenie było terapeutyczne nie tylko dla Jankica, ale też dla uczestniczących w projekcie matek i dzieci, które w listach i zdjęciach znalazły ujście dla swoich emocji.

Dla Jankica nadrzędnym celem projektu stało się zwiększenie świadomości, że uzależnienie to nie słabość, lecz choroba. Zachęcenie ludzi do większej otwartości w mówieniu o niej oraz inspirowanie kobiet i matek do zwracania się o pomoc. By rozpocząć na nowo dialog na temat uzależnień i zmienić społeczne postrzeganie zmagających się z nimi matek, Branislav pokazuje je w zupełnie innym świetle.


 

LA MER – KOSMETYKI DO UST LIP VOLUMIZER I LIP BALM

Lekki w konsystencji, ale bogaty w cenne składniki La Mer Lip Volumizer, błyskawicznie nawilża i wyraźnie wypełnia usta, poprawiając wygląd naturalnych konturów i sprawiając, że są bardziej wyraziste. Nie tylko pomaga uzyskać ładniejszy, pełniejszy wygląd, ale także pomaga w leczeniu przesuszeń, poprawia kondycję ust i zapewnia komfort. Subtelny, naturalny odcień pasuje do każdego koloru ust i tworzy zmysłowy rytuał z odświeżającym zapachem mięty i delikatnym, przyjemnym uczuciem mrowienia.

Bogaty w odżywcze, morskie algi oraz inne czyste, cenne składniki - regenerujący komórki Miracle Broth™ zanurza skórę w mitycznych leczniczych mocach morza. Pomaga zwiększyć jej nawilżenie i stymuluje naturalne procesy odnowy. Kompleks pochodzenia morskiego, zawierający składniki morskie i bogate w składniki odżywcze minerały, wspomaga naturalny kolagen i gwarantuje młodzieńcze wypełnienie ust. Mieszanka przeciwutleniająca pomaga chronić delikatną skórę przed zanieczyszczeniami środowiska.

Nowa, luksusowe opakowanie ulubionego balsamu do ust. Specjalistyczny preparat do pielęgnacji ust wzbogacony o Miracle Broth™ pomaga wzmocnić barierę wilgoci w skórze i zapobiega przyszłym uszkodzeniom. Usta błyskawicznie wyglądają na gładsze, bardziej miękkie i pełniejsze. La Mer Lip Balm koi skórę, nawilża ją i pomaga chronić także przed ekstremalnymi warunkami zewnętrznymi. Przeciwdziała podrażnieniom. Kompozycja lipidów pozwala naturalnie odżywić usta i utrzymać ich odpowiedni poziom nawilżenia, aby zapobiegać uszkodzeniom i utracie wilgoci.


 

NEAT ORIGINAL – DREWNIANE ZEGARKI O POLSKICH KORZENIACH

W 2017 roku właściciele firmy zajmującej się od wielu lat produkcją i sprzedażą odzieży, postanowili stworzyć drewniane zegarki. Założycielami NEAT są bracia Jacek Ciekot i Piotr Pociecha, których zaczęły męczyć sztuczne rzeczy produkowane na masową skalę. Postanowili więc stworzyć markę, z której będą dumni. Markę, której produkty są spersonalizowane i dopracowane w najmniejszym szczególe, a oprócz tego, wykonane są z naturalnych surowców przyjaznych dla człowieka i natury.

Podstawowymi materiałami używanymi do produkcji zegarków NEAT są drewno, skóra, bawełna, wełna, kaszmir i len. Zegarki marki NEAT posiadają mechanizmy elektroniczne, tarcze i koperty do zegarków są wykonywane wyłącznie w Polsce. W kraju powstaje również ostateczny produkt. Twórcy marki są również odpowiedzialni ekologicznie – za każdy sprzedany zegarek sadzą 3 drzewa.

„Neat” znaczy schludnie i takie też są projekty marki, ich stylistyka, wykonanie i dbałość o detale. A wszystko zamknięte w etycznej filozofii i poszanowaniu natury.


 

BIŻUFERIA – NOWA MARKA BIŻUTERII

Wojtek Rostowski, twórca nowej marki biżuteryjnej Biżuferia, ze światem mody jest związany od ponad 20 lat. Początkowo pracował przez 17 lat jako oficjalny makijażysta takich marek jak: Clinique, Estee Lauder czy Max Factor. Tworzył makijaże podczas pokazów mody w Paryżu i Mediolanie. Kilka lat temu stworzył pierwszy w Polsce barber shop i wykreował modę na brody i dbanie o nie. Teraz ponownie czas na ukłon w stronę kobiet.

Biżuferia jest nowym konceptem biżuterii. Rostowski przez wiele lat pracy jako wizażysta miał styczność przede wszystkim z kobietami. Dobrze poznał ich wrażliwość, estetykę i potrzeby. Zna narzędzia, dzięki którym potrafi wydobyć kobiece piękno i nadal chce to robić.


Oferta biżuterii jest autorską selekcją Rostowskiego – pochodzi od różnych producentów i jest jednocześnie doborem wynikającym z jego dotychczasowych doświadczeń zawodowych. Biżuferia zadebiutowała 11 kolekcjami: Constellation, Zodiac, Nature, Boho, Lucky Eye, Talisman, Sunshine, Natural Sone, Worth a Sin i stopniowo będzie poszerzana. Wśród nich znajdzie się biżuteria ponadczasowa oraz nawiązująca do obecnych trendów w modzie, głównie pozłacana 18-karatowym złotem, z naturalnymi kamieniami. Jej dostępność cenowa pozwoli kobietom zmieniać ją zgodnie z sezonami i upodobaniem. Niebawem w ofercie marki pojawi się także niewielka kolekcja biżuterii dla mężczyzn.


 

CAROLINA HERRERA – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

Kolekcja wiosna/lato domu mody CH Carolina Herrera to oda do parady wolności i kobiecości, która przechodzi przez ulice Nowego Jorku i mieszka na jego artystycznej scenie. Zabiera nas w podróż inspirowaną artystami, którzy odcisnęli swoje piętno na mieście, które nigdy nie przestaje się rozwijać i realizować nowych pomysłów.

Ellsworth Kelly i jego abstrakcyjne prace, delikatność kolorów i kwiatów Georginy O’Keeffe, znana rzeźba Roberta Indiany pod tytułem „Miłość” w samym centrum miasta łączą się ze współczesną sztuką Johna Millera, dzięki której wymyślna przestrzeń budowana jest w najbardziej niezwykłych lokalizacjach, zamieniając je w niespodziewane ogrody z tysiącem kwiatów.


Wpływ tych artystów znajduje odzwierciedlenie w szczegółach takich jak kolor, wzór czy nawet wykorzystanie logo. W miarę jak różne elementy kolekcji łączą się ze sobą, stajemy się świadkami jej szczytowego punktu na początku wiosny. Do każdego rozdziału przypisana jest torebka, która łączy różne stroje z centralnym punktem każdego z elementów kolekcji. Torebka jest centrum całej kolekcji, a jej osobowość dyktuje styl każdego komponentu.

Kolekcja wiosna lato 2019 przenosi nas w głębiny miasta, a torebka Ella Insignia została wybrana by towarzyszyć jej ze względu na swoje geometryczne kształty oraz połączenie elegancji i funkcjonalności, będąc doskonałym dodatkiem do swobodnych strojów.


 

BOBBI BROWN – KOLEKCJA LATO 2019 BEACH METALS

Ciepły odcień przywołuje długie letnie dni i pamięć o leniwych wakacjach, doskonale nadając się zarówno na skąpane w słońcu dni na plaży, jak i zmysłowe noce w mieście. Marka Bobbi Brown zainspirowana złotą poświatą stworzyła limitowaną kolekcję kosmetyków idealnie nadających się na najbliższy sezon. Kolekcja składa się z dwóch pudrów, które nadadzą karnacji rozgrzany słońcem blask, podobnie jak nowe cienie, które sprawią, że powieki pozostaną pełne namiętności.

Limitowana edycja High Shine Liquid Eye Shadow to wyjątkowa formuła cieni do powiek na bazie wody, która zapewnia natychmiastowy efekt odświeżenia i ultra-lśniące wykończenie. Bronzing Powder Duo to dopełniający się duet matowych i rozświetlających pudrów brązujących zawierających mikro perełki, którą pozostawiają skórę naturalnie muśniętą słońcem. Highlighting Powder – ten intensywnie odbijający światło puder dodaje skórze blasku, idealnie nadaje się do strobingu oraz równomiernie rozprowadza się po skórze, pozostawiając ją jedwabiście gładką.


 

REEBOK – KAMPANIA MYT W ROLI GŁÓWNEJ Z JOURDAN DUNN

Nową kolekcję Reebok charakteryzuje mocny design, unikalny krój oraz odważne wzory. Wszystko to stanowi niezwykłe połączenie mody i stylu bycia. Debiutująca właśnie na europejskich ulicach nowa kolekcja MYT jest hołdem dla silnych kobiet, które posiadają własny unikalny styl i z dumą go pokazują.

W swojej nowej kampanii Reebok pokazuje odważne oblicze takich miast jak Londyn, Berlin i Paryż oraz zachęca wszystkie kobiety do przełamywania schematów oraz inspiruje do odważnych i ambitnych wyborów. Twarzą kolekcji została topmodelka Jourdan Dunn, ikona stylu, która świetnie odnajduje się w miejskiej modzie i kulturze. Znana jest z podkreślania kobiecej niezależności, indywidualności oraz kreatywności. Od początku kariery inspiruje kobiety, by postępowały podobnie jak ona.

Jestem niezwykle podekscytowana współpracą z marką Reebok, która od lat niesamowicie wspiera kobiety” – komentuje Jourdan Dunn. „Nowa kampania jest połączeniem mody, sportu, niezależności i indywidualności – czyli wszystkich tych rzeczy, które są dla mnie wyjątkowo ważne. Jej celem jest zachęcanie kobiet do bawienia się modą, posiadania własnego stylu i bycia sobą. Dla mnie budowanie tej pewności siebie zaczyna się na siłowni i jest obecne w każdym aspekcie mojego życia. Wszystko zaczyna się od uwierzenia w siebie i wygenerowania energii do osiągania rzeczy niemożliwych”.

Ubrania zaprojektowane przez Morgen Kohn charakteryzują się odważnymi, wyrazistymi wzorami i są na tyle uniwersalne, że można je nosić zarówno na siłownię, jak i na co dzień. „Nowa kolekcja jest nie tylko wyjątkowo nowoczesna, ale również inspirowana elementami z dziedzictwa marki. Są to ubrania, w których praca spotyka się z siłownią, a sport ze stylem” – dodaje Morgen Kohn.


tagi: La Mer | Biżuferia | wystawa | Neat Original | Wilcza Store | Reebok | BOBBI BROWN | CAROLINA HERRERA |

podobne artykuły