PL / EN
THORA VALDIMARS - STYLISTKA, INFLUENCERKA I PROJEKTANTKA MODY

THORA VALDIMARS - STYLISTKA, INFLUENCERKA I PROJEKTANTKA MODY

Pochodzi z Islandii, ale jako stylistka lawirowała pomiędzy Kopenhagą i Londynem. Dziś współtworzy także markę modową - Rotate Birger Christensen.

Stylistka, influencerka, dziś również współtwórczyni marki Rotate Birger Christensen. Mistrzyni mody ulicznej i partner in crime innej słynnej Dunki, Jeanette Friis Madsen. Thora Valdimars - kim jest i dlaczego jej nietuzinkowy styl obserwują na Instagramie setki tysięcy fanów?

THORA VALDIMARS – STYLISTKA, INFLUENCERKA, PROJEKTANTKA

Thorę Valdimars znamy przede wszystkim z niezwykłego talentu do łączenia sportowo-streetowych referencji z eleganckimi, kobiecymi lookami. Stoi za niezliczonymi kampaniami i sesjami zdjęciowymi (m. in. dla Louis Vuitton), które ukazały się przede wszystkim na łamach duńskiego Costume Magazine. Pochodzi z odległej Islandii, ale przez większość życia Thora mieszkała właśnie w Kopenhadze, gdzie na przemian z Londynem, pracowała jako stylistka. Jej nietuzinkowy wygląd to najlepszy dowód na świetne rzemiosło -  razem z Madsen są jednymi z najlepiej prezentujących się influencerek na minionych fashion weekach.

thoraOd prawej: Thora Valdimars i Jeanette Friis Madsen w projektach Rotate Birger Christensen 

thoraJeanette Friis Madsen i Thora Valdimars podczas tygodnia mody w Kopenhadze

Jednym z pierwszych modowych skarbów w szafie Thory była torebka Cartier, którą dostała od mamy w wieku dwudziestu kilku lat. Uwielbia miękkie, kaszmirowe szaliki w różnych kolorach i skórzane trzewiki Clark's Wallabes. Swój styl opisuje w kilku słowach: mnóstwo denimu, oversize’owe dzianiny, marynarki i ramoneski. Płynnie lawiruje pomiędzy męskimi i damskimi sylwetkami, ale na co dzień nosi dużo basic’ów, do których uwielbia dodawać odrobinę sportowego twistu. A co, jeśli nie pracowałaby w modzie? Zawsze fascynowały ją ciało i dusza, dlatego, jak mówi, skłaniałaby się ku dietetyce, jodze lub pilatesowi, podróżując dookoła świata, aby zgłębiać ich tajniki. Najlepsza porada stylistyczna? Nie wychodźcie z domu w czymś, w czym jest Wam niewygodnie. Jeśli czujecie się zbyt „wystrojone”, dla efektu cool dodajcie skórzaną kurtkę. Ulubione miejsce w Kopenhadze? Pastis i Beau Marche!

thoraThora Valdimars w sneakersach i sukience maxi

THORA VALDIMARS – FASHION DIRECTOR ROTATE BIRGER CHRISTENSEN

W tym roku ukazał się nowy projekt Thory Valdimars – marka Rotate Birger Christensen, którą stworzyła razem z Jeanette Friis Madsen i znanym butikiem multibrandowym, Birger Christensen. Pierwsza kolekcja (Collection 1) Rotate, w której znalazły się ponadczasowe sukienki i kombinezony, dostępna jest w sprzedaży już od listopada.

Stylizacje Thory Valdimars do sesji zdjęciowych magazynów znajdziecie w galerii poniżej.

ZOBACZ TEŻ: ROTATE - MARKA, KTÓRĄ NOSZĄ I TWORZĄ MODOWE INFLUENCERKI

 

 

 

video

GABRIELLE CHANEL, THE PURSUIT OF PASSION

tagi: Thora Valdimars | Jeanette Friis Madsen | Rotate Birger Christensen | influencerzy | styliści | moda |

podobne artykuły