PL / EN
ROTATE – DUŃSKA MARKA, KTÓRĄ NOSZĄ I TWORZĄ MODOWE INFLUENCERKI

ROTATE – DUŃSKA MARKA, KTÓRĄ NOSZĄ I TWORZĄ MODOWE INFLUENCERKI

Za nową marką stoi Birger Christensen, duński butik multibrandowy z prawie 150. letnią historią. 

Od kilku tygodni konta na Instagramie podbijają zdjęcia blogerek i influencerek w różowych i czarnych mini sukienkach z reglanowym, bufiastym rękawem wykończonym obciągniętymi tą samą tkaniną guzikami. Duńska marka Rotate, która szturmem przedostała się do świadomości modowej elity, może pochwalić się premierową kolekcją na Net-a-Porter.

POLECAMY: JEANETTE FRIIS MADSEN - DUNKA, KTÓREJ STYL WARTO OBSERWOWAĆ

ROTATE BY BIRGER CHRISTENSEN – DUŃSKA MARKA NA FALI

Kiedy pierwsza kolekcja Rotate ujrzała światło dzienne podczas sierpniowego tygodnia mody w Kopenhadze, nikt chyba nie spodziewał się aż tak rychłego sukcesu. Stworzył ją Jens Birger Christensen, obecny właściciel multibrandowego butiku Birger Christensen, który od 1869 stanowił o modowej sile Kopenhagi. O pomoc w kreacji projektów poprosił jednak inną, największą siłę dzisiejszych czasów – rodzimie influencerki i stylistki, Jeanette Madsen i Thorę Valdimars. I to one niosą Rotate na fali instagramowych sukcesów, podkreślając swoją osobowością jej świetny design i mocno usadawiając ją we współczesnych trendach.

ROTATEJeanette Madsen i Thora Valdimars w projektach Rotate (fot. Instagram)

rotateRotate by Birger Christensen powstało we współpracy z duńskimi stylistkami (fot. Instagram)

Rotate specjalizuje się w sukienkach i kombinezonach, które są odpowiedzią na lukę w garderobach obu duńskich stylistek, i które same chciałyby mieć. Kolekcja 1, bo tak nazywa się premierowa linia marki, jest dostępna w sprzedaży od początku listopada w sklepie internetowym marki rotatebirgerchristensen.com oraz na platformie z modą luksusową Net-a-Porter. Ceny wahają się od 150 do 350 euro.

BIRGER CHRISTENSEN – HISTORIA DUŃSKIEGO MULTIBRANDU

Butik Birger Christensen mieścił się przy Østergade 38 od kiedy po raz pierwszy otworzył swoje drzwi w 1869 roku. Sklep stanowił centrum mody w Kopenhadze przez niespełna 150 lat, zmieniając się, co sezon opowiadając nowe historie i oferując klientom nowoczesną, a zarazem oryginalną przestrzeń zakupową.

birgerButik multibrandowy Birger Christensen mieści się w sercu Kopenhagi (fot. materiały prasowe)

Kupcy Birger Christensen od lat przeszukują świat w poszukiwaniu ekskluzywnych nowości, inspirując klientów starannie dobranym mixem rzeczy od uznanych i wznoszących projektantów, limitowanych edycji i własnymi mini concept store’ami na terenie butiku. Właścicielem marki jest obecnie Jens Birger Christensen – nigdy nie było bowiem wątpliwości, że młody Jens podąży śladami swojego ojca. Jako nastolatek sprzątał w butiku, po czym ukończył studia biznesowe, aby przejąć firmę prowadzoną przez rodzinę od czterech pokoleń. Ale to jego ojciec, Finn, znany z wizjonerskiego podejścia, przekształcił ten niewielki zakład futrzarski w międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego produkty noszą gwiazdy Hollywood i członkowie rodzin królewskich. W 2016 roku Jens postanowił całkowicie odnowić przestrzeń, jednocześnie zatrudniając znanego projektanta, Marka Tana, na czele kolekcji futrzarskiej. Dziś butik Birger Christensen stał się zakupową destynacją młodej generacji, przyciągając pieczołowicie wybieraną selekcją produktów i swoją historią.

Całą Kolekcję 1 znajdziecie w galerii poniżej.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Rotate | Birger Christensen | marki | Thora Valdimars | Jeanette Madsen |

podobne artykuły