PL / EN
DOLCE & GABBANA OSKARŻENI O RASIZM - PRZEPROSINY PROJEKTANTÓW

DOLCE & GABBANA OSKARŻENI O RASIZM - PRZEPROSINY PROJEKTANTÓW

Za kontrowersyjną uznano kampanię marki, w której roześmiana chińska modelka próbowała zjeść pałeczką dużą porcję spaghetti.

W ostatniej chwili odwołano pokaz Dolce&Gabbana. Show miał odbyć się 21 listopada 2018 roku w Szanghaju. Przyczyną była fala krytyki, która pojawiła się w mediach i dotyczyła kontrowersyjnej kampanii marki. Poznajcie szczegóły!

DOLCE & GABBANA: ODWOŁANIE POKAZU #DGTHEGREATSHOW

Za kontrowersyjną uznano kampanię marki – krótkie wideo, w którym roześmiana chińska modelka próbowała zjeść pałeczką dużą porcję spaghetti. Zdaniem krytyków w ten sposób powielono stereotyp dotyczący wspomnianej narodowości. W mediach pojawiły się głosy sprzeciwu, oskarżające duet Dolce & Gabbana o praktykowanie rasistowskich metod.

 #DGLovesChina - kampania i kolekcja Dolce & Gabbana

Spektakularny, bo składający się ze 100 wykwintnych stylizacji, pokaz kolekcji ready-to-wear planowano zorganizować w centrum EXPO w dzielnicy Pudong. Całość miała stanowić ukłon w stronę chińskiej kultury i jej dziedzictwa. Jednak w ostatniej chwili projektanci włoskiego domu mody ogłosili w mediach informację o odwołaniu show w związku z oskarżeniem ich o rasizm. Atmosferę podkręciły liczne komentarze zarówno ze strony odbiorców, jak i samego Stefano Gabbany. Ten drugi jednak umieścił komunikat na Instagramie, że zarówno profil marki, jak i jego prywatny zostały zhakowane. Odwołanie pokazu Dolce & Gabbana nastąpiło pod wpływem decyzji lokalnych władz chińskich.

DOLCE & GABBANA: PRZEPROSINY PROJEKTANTÓW NA TWITTERZE

Stefano Gabbana i Domenico Dolce opublikowali na Twitterze nagranie na oficjalnym profilu włoskiej marki. W zamieszczonym wideo przeprosili za zaistniałą sytuację: „Nasze rodziny zawsze uczyły nas, by respektować różne kultury na całym świecie i dlatego chcielibyśmy prosić was o przebaczenie, jeśli popełniliśmy błędy w interpretowaniu waszej. Od zawsze kochamy Chiny. Odwiedzaliśmy ten kraj i poznaliśmy wiele jego miast. Cenimy waszą kulturę i potrzebujemy się jeszcze wiele nauczyć. Nigdy nie zapomnimy o tym doświadczeniu i z pewnością taka sytuacja się nie powtórzy. Z głębi naszych serc prosimy o przebaczenie” – powiedzieli projektanci.

Dolce & Gabbana: przeprosiny projektantów i komunikat na Instagramie

POLECAMY:  DOLCE & GABBANA POKAZ WIOSNA LATO 2019

Poniżej prezentujemy wspomniane wideo z kampanią reklamową marki, która wbudziła emocje wsród internautów. Co Wy myślicie o całej sprawie?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Dolce & Gabbana | Stefano Gabbana | Dominico Dolce | kampania | INSTAGRAM |

podobne artykuły