PL / EN
LATA 2000. W MODZIE ULICZNEJ - TRENDY WIOSNA LATO 2019

LATA 2000. W MODZIE ULICZNEJ - TRENDY WIOSNA LATO 2019

Powrót topów na ramiączkach w stylu Britney Spears!

Cekinowe spodnie spopularyzowane przez ikony popu, bluzki na ramiączkach oraz różne wariacje w temacie dżinsów - zobaczcie, jakie trendy promowane w latach 2000. wracają do mody ulicznej wiosną i latem 2019! 

LATA 2000.: HISTORIA MODY

Lata 2000. w modzie często określano miksem trendów. Na wybiegach pojawiły się style, takie jak vintage, etniczny (boho) oraz kojarzony z subkulturami (punk, rock) etc. W XXI wieku można także zauważyć wpływ muzyki hip-hop oraz indie.

W tej dekadzie widzieliśmy także nierozerwalny związek mody europejskiej z modą azjatycką, amerykańską i australijską. W trendzie było noszenie ubrań przyjaznych środowisku, z organicznej bawełny czy produkowanych w zgodzie ze standardami etycznymi. Królowały sztuczne futra, co stanowiło nowość. Pojawiły się liczne kampanie na rzecz ochrony zwierząt. Moda na początku XXI wieku stanowiła reinterpretację trendów charakterystycznych dla lat 60., 70. i 80.

LATA 2000. W MODZIE ULICZNEJ: TRENDY WIOSNA LATO 2019

Obecnie w modzie ulicznej królują ubrania z metalicznym połyskiem, wykończone cekinami i mieniącymi się aplikacjami. Dominują bluzki na ramiączkach i tzw. tuby w stylu Christiny Augilery oraz dresowe spodnie, nawiązujące do teledysku Britney Spears „Baby, One More Time". Trendsetterki z tego okresu zapożyczają m.in. koszulki z wiązaniem, eksponujące brzuch, welurowe dresy czy winylowe elementy garderoby. Must have'm w ich szafie są także dżinsowe spodnie, kurtki oraz koktajlowe sukienki, które kiedyś spopularyzowała Karen Walker.

POLECAMY: LATA 2000. W HISTORII MODY

W galerii prezentujemy wiosenno-letnie stylizacje trendsetterów 2019, którzy sięgnęli po trendy z lat 2000. 

video

CHLOE JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: historia mody | trendy | wiosna lato 2019 | moda uliczna | TRENDY |

podobne artykuły