PL / EN
STYLOWE GARSONKI

STYLOWE GARSONKI

Doskonałe do pracy i stylowe!

Garsonka XXI wieku

Garsonka, czyli modowy koszmarek, kojarzony z korporacją, nudny i niestylowy? To już przeszłość! Topowi projektanci rozprawili się z niechlubnym damskim kompletem do pracy, a na sezon jesień zima 2017 nowa interpretacja klasycznej garsonki odczarowuje tę część garderoby na dobre! Obok kobiecych garniturów, komplet złożony z żakietu i spódnicy w świeżej odsłonie, wpisującej się we współczesne trendy, będzie najchętniej noszonym zestawem, i to nie tylko do pracy!

Garsonka – dress code

Garsonka to stylizacja odpowiednia dla stroju typu business (professional), a więc do pracy, jeżeli został tam ustanowiony taki szczebel dress code`u. Co o tej części garderoby mówią zasady biznesowej etykiety? Odpowiedź znalazłyśmy w książce „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agata Tanter:

Garsonka jest dla kobiety najlepszym wyborem stroju typu business, jeśli bizneswoman chce cieszyć się autorytetem. To tak jak granatowy garnitur dla mężczyzny. Przy czym damska garsonka wcale nie musi być granatowa. Jednak panuje tu pewna zasada: czyli tak jak w wypadku męskiego garnituru – granat będzie doskonałym kolorem, a nawet czerń (w odróżnieniu od męskiego stroju, w którym czerń zarezerwowana jest na wieczorowe okazje lub pogrzeby). Trzeba też pamiętać, że wzorzyste materiały na biznesowe garsonki i sukienki nie są odstępstwem od dress code’u, ale nie budują wizerunku, który ułatwia zdobycie autorytetu.

Garsonka, czyli żakiet i spódnica na najwyższym szczeblu biznesowego dress code’u powinny być uszyte z tego samego materiału, czyli spódnica wraz z żakietem powinny stanowić komplet. Zdarza się, że komplet w oczach stylistów nie zyskuje uznania, jednak w tym wypadku to jest inna sytuacja. Kostium stanowi całość i może nawet niewłaściwe będzie tu określenie „komplet”. Kobiety nie mają ściśle określonych zasad kroju ani żakietu, ani spódnicy. Żakiet może być całkowicie zabudowany, ze stójką, może mieć klapy, nadające styl męskiej marynarki, może być jedno- lub dwurzędowy. Liczba guzików nie jest również ściśle określona. Żakiet może być zapinany na jeden guzik, na dwa, trzy i więcej. Przy rękawach mogą być cztery guziki – jak w marynarce męskiej, ale też może wcale ich nie być. Kobieta ma także duże możliwości manewrowania długością żakietu, tak aby idealnie dopasować garsonkę do swojego wzrostu i sylwetki”.

POLECAMY: TOREBKI DO PRACY ZGODNE Z DRESS CODE`M

W poszukiwaniu odpowiedniego stroju, przeglądamy ofertę największych domów mody i popularnych marek:

video

GUCCI JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: Agata Tanter | dr Irena Kamińska-Radomska | dress code | shopping | DRESS CODE | Dr Irena Kamińska-Radomska |

podobne artykuły