PL / EN
TOREBKA DO PRACY ZGODNA Z DRESS CODEM

TOREBKA DO PRACY ZGODNA Z DRESS CODEM

Torebki do pracy muszą spełnić kilka zasad – sprawdźcie, jakich!

Dress code to nie tylko właściwy ubiór do pracy, ale również dobrze dobrane dodatki, do których zaliczamy torebki. Stylowe modele stworzą nie tylko profesjonalny wizerunek bizneswoman, ale sprawią, że będzie ona postrzegana jako elegancka i szykowna. Dlatego torebka to ten element stroju, który pełni rolę narzędzia w budowaniu image'u w miejscu pracy. 

TOREBKA ODPOWIEDNIA DO PRACY?

Na to pytanie odpowiemy wraz z naszymi ekspertkami – dr Ireną Kamińską-Radomską i Agatą Tanter (fragmenty książki „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” Wyd. Świat Książki).

INTELIGENTNA I FUNKCJONALNA TOREBKA

Torebka do pracy, jeśli mowa o kobiecie-menedżer czy bizneswoman, powinna mieć odpowiednią wielkość, żeby bez problemu zmieścić w niej dokumenty, palmtopa i inne niezbędne rzeczy. Żeby te „niezbędne” rzeczy łatwo było znaleźć, na rynku pojawiły się torebki Ralpha Laurena wyposażone w oświetlenie, które włącza się przez samo otwarcie torby, oraz z wmontowaną miniładowarką do telefonu. Ta do pracy powinna być w miarę sztywna i z przegródkami, aby wyjęte z niej dokumenty były w nienaruszonym stanie.

TOREBKA - FASONY I WZORY

Duże wzory na torebkach, czy dodatki w postaci biżuteryjnych aplikacji i ćwieków nie pasują do schludnego i profesjonalnego wyglądu bizneswoman. W modzie są zawsze proste klasyczne fasony, które niczym kameleon komponują się z każdą stylizacją. Obecnie, kiedy to projektanci promują minimalizm, warto inspirować się skandynawskim stylem i wybrać matowe modele, podkreślające profesjonalny wizerunek i status społeczny. Urozmaiceniem są czarne torebki ze skóry aligatora. Aktywnym zawodowo kobietom lubiącym łączyć elegancję z wygodą, polecamy torebki, które można nosić zarówno w dłoni, jak i na ramieniu.

SKÓRZANA TOREBKA DO PRACY

Torebka musi być ze skóry doskonałej jakości. To, że na metce widnieje napis „skóra” to jeszcze nie wszystko. Musisz być absolutnie przekonana, że twoja torebka stanowi dzieło sztuki. Pamiętaj! Lakierowana skóra nie jest wskazana do pracy, ponieważ nie bardzo nadaje się na dzień. Podobnie jak połyskujący materiał w ciągu dnia. Bardziej liberalnie podchodzi się już do lakierowanych butów w stroju business niż do torebki.

Torebka Celine

Torebka Celine (fot. Instagram.com/Celine)

KOLORY TOREBEK DO PRACY

Co do kolorów, to nie ma szczególnych ograniczeń, może poza tym, żeby kolorystycznie torebka wpisywała się w cały wizerunek. Jeśli wszystko na sobie masz jednolite, na przykład czarne albo szare, torebka może wyraźnie odcinać się od całości i jednocześnie dopełniać wizerunek. Nie obawiaj się butów i torebki w tym samym kolorze, jeśli to czerń, surowa skóra lub szarość. Niektóre kobiety, nie znając zbyt dobrze zasad dress code’u, podchodzą niezwykle kategorycznie do niektórych zasłyszanych opinii. One nie biorą się znikąd, lecz faktycznie najczęściej wynikają z dobrego gustu. I niewątpliwie do dobrego smaku nie należy komplet butów i torebki w tym samym kolorze, szczególnie jeśli jest to barwa żywa, rzucająca się w oczy.

POLECAMY: DRESS CODE VERSUS OSOBISTY STYL MEGHAN MARKLE

LOGO NA TOREBCE

Jeżeli na używanych przez Ciebie dodatkach, np. na torebce znajduje się duże i widoczne logo znanej marki to jest to postrzegane jako naruszenie dress code’u. Akcesoria wysokiej jakości od światowych projektantów prezentują się stylowo i elegancko, gdy towarzyszy im dyskretne oznaczenie w postaci inicjałów, czy nazwy domu mody.

video

GABRIELLE CHANEL, THE PURSUIT OF PASSION

tagi: torebki | DRESS CODE | Agata Tanter | Dr Irena Kamińska-Radomska |

podobne artykuły