PL / EN
JAK DBAĆ O WŁOSY

JAK DBAĆ O WŁOSY

Jak pielęgnować włosy i utrzymywać w najlepszej kondycji fryzurę?

Jak pielęgnować włosy i utrzymywać w najlepszej kondycji fryzurę? – odpowiadają nasze ekspertki – dr Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter (fragmenty książki „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”, do kupienia TUTAJ!).

„Dobry fryzjer to skarb. Drugi Antoine Cierplikowski przypuszczalnie w historii się nie zdarzy, ale na pewno niejeden współczesny fryzjer ma świetny talent i wyczucie. Potrafi doradzić, w którym uczesaniu będziesz wyglądać pięknie, być może nawet nie wiedząc, że korzysta z rewolucyjnych dokonań największego na świecie fryzjera Polaka. Nowa sukienka ani garsonka nie zdziałają tyle, co świetnie dopasowana do twojej urody fryzura i zadbane włosy. Dlatego:

Fryzjera odwiedzaj co kilka tygodni, i to nie tylko wtedy, kiedy farbujesz włosy. Włosy po prostu rosną nierówno, więc po pewnym czasie przestają dobrze się układać.

Jeśli farbujesz włosy, pokrywaj odrost co najmniej co sześć tygodni.

Unikaj zdecydowanych rewolucyjnych zmian kolorów, Istnieje zasada, że nie powinno zmieniać się koloru włosów więcej niż o trzy tony.

Jeśli reakcja twoich włosów na wilgotne powietrze to popsuta fryzura, bo wyprostowane i wygładzone przed wyjściem włosy po krótkiej chwili wykręcają się na wszystkie strony, skorzystaj z kosmetyków, które je odpowiednio wygładzą i zdyscyplinują. Należą do nich:

-Spray prostujący i wygładzający.

-Emulsja do prostowania, która chroni włosy przed przesuszeniem i rozdwajaniem.

-Fluid do wygładzenia przy układaniu włosów.

-Mgiełka w sprayu nadająca włosom naturalny połysk.

Używaj suszarki, która ma regulację temperatury i suszy włosy przez silny podmuch, a nie pali ich.

Uczesanie, które znalazłaś w katalogu lub kolorowym magazynie, niekoniecznie jest możliwe przy twoich włosach; dobry fryzjer powinien to wiedzieć i doradzić to najlepsze dla ciebie.

Zmieniaj fryzury, nie trzymaj się kurczowo jednej stylizacji, chyba że czujesz się w niej wyjątkowo”.

 

W galerii polecamy nasze ulubione akcesoria i kosmetyki do włosów – sprawdźcie! 

ZOBACZ TEŻ: TRENDY WE FRYZURACH 2017

video

CHLOE JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: włosy | DRESS CODE |

podobne artykuły