PL / EN
DRESS CODE DLA PAŃ – STRÓJ BUSINESS (PROFESSIONAL)

DRESS CODE DLA PAŃ – STRÓJ BUSINESS (PROFESSIONAL)

Wyjaśniamy, co oznacza ten typ stroju i na jaką okazję jest odpowiedni.

Strój biznesowy / business (professional) – co oznacza ten typ ubioru? Odpowiadają nasze ekspertki – dr Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter (fragmenty książki „Dress Code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”, Wyd. Świat Książki).

 

Tekst na zaproszeniu: Businesss (professional).

 

Typ stroju: Strój nieformalny.

 

Strój męski: Garnitur – ciemny granat lub stal.


Strój damski: Sukienka typu szmizjerka, garsonka (do kolan) lub spodnium; materiał: jedwab, mieszanki z jedwabiem, delikatna wełna; kolorystyka zależna od okazji: ważniejsze okazje wymagają ciemniejszych kolorów.

 

Okazja: Na co dzień do pracy, jeżeli przyjęty został ten szczebel dress code`u; na co dzień w pracy polityka; wystąpienie publiczne, business lunch itp.

 

Więcej porad dotyczących dress code`u znajdziecie w książce „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agaty Tanter. Do kupienia TUTAJ! W kolejnych częściach doprecyzujemy informacje na temat stroju business (professional) – kiedy i gdzie występuje ten typ stroju oraz jakie są jego charakterystyczne elementy.

 

 

W galerii znajdziecie inspiracje prosto ze światowych wybiegów, a szukającym szkoleń z dress code`u, polecamy w naszym butiku kurs z etykiety biznesu oraz kurs z dress code`u dla kobiet!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Irena Kamińska-Radomska | książka | Agata Tanter | DRESS CODE |

podobne artykuły