PL / EN
STARUJE 10. EDYCJA FASHION DESIGNER AWARDS

STARUJE 10. EDYCJA FASHION DESIGNER AWARDS

Młodzi projektanci zmierzą się z hasłem „Be Italian, Be Glamour”.

Jubileuszowa, 10. edycja konkursu dla projektantów Fashion Designer Awards stanie pod hasłem „Be Italian, Be Glamour”. Projektanci, zgłoście się i sięgnijcie po swoje marzenia!

Konkurs dla projektantów Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. "W tej wyjątkowej jubileuszowej edycji uświadamiam sobie, że FDA to piękny kawałek mojego życia. Chciałabym z każdej edycji wziąć wszystko, co najlepsze i tę wiedzę i doświadczenie wykorzystać teraz jak najpełniej” – mówi z sentymentem twórczyni FDA.

Co roku, twórcy mody mają za zadanie zmierzyć się z tematem głównym edycji. W poprzednich latach projektanci inspirowali się modą lat 20. i 30., oddawali ukłon naturze lub puszczali wodze fantazji z bajeczną paletą kolorów. Fashion Designer Awards 2019 stanie pod znakiem włoskości.

ZOBACZ TEŻ: WYWIAD Z JOANNĄ SOKOŁOWSKĄ-PRONOBIS

FASHION DESIGNER AWARDS 2019 – MOTYW PRZEWODNI

W poszukiwaniu inspiracji do tematu 10. edycji FDA – „Be Italian, Be Glamour” – wyruszamy w podróż po słonecznej Italii. Naturalnie wybieramy się na pokazy mody do Mediolanu i sięgamy do archiwów najlepszych włoskich domów mody. Prada, Gucci, Valentino, Fendi, Dolce & Gabbana, Giorgio Armani, Valentino, Versace, Marni, Max Mara – to tylko część gigantów, którym należy oddać ukłon.

Następnie przenosimy się na „Rzymskie wakacje” z Audrey Hepburn, która mimo że była brytyjską aktorką, uznawana była również za ikonę stylu francuskiego, ale i włoskiego. W tutejszej kawiarence wypijamy kawę z Sophią Loren, ale w Wiecznym Mieście nie możemy pominąć również wizyty w Watykanie, gdzie na kreatorów mody czekają inspiracje religią, tak często interpretowaną przez włoskich projektantów. Jeżeli już jesteśmy w papieskiej kaplicy, nie zapomnijmy o twórczości Michała Anioła.

Po seansie z Audrey Hepburn kolejna gratka dla pasjonatów filmu – twórczość geniusza kinematografii, Federico Felliniego. Na srebrnym ekranie podziwiamy nieustannie także Monicę Bellucci, w między czasie słuchając włoskich piosenek Carli Bruni. Płynąc weneckimi kanałami zaczytujemy się w dziełach Dante Alighieri, a we Florencji zwiedzamy kolejne muzea i pałace.

Przejeżdżając się wąskimi uliczkami, oczywiście włoskim autem, zaglądamy do pobliskich butików, aby poznać współczesne wzornictwo i design, nie pomijając lokalnych rzemieślników, którzy jak nikt inny opowiedzą nam o swojej wirtuozerii, a potem zabiorą na obiad z całą famiglią. A wieczorem wyskoczymy na imprezę z trendsetterkami Giovanną Bataglią czy Chiarą Ferragni i lampką włoskiego wina przypieczętujemy bogactwo inspiracji, jakie na każdym kroku mogą dostarczyć nam nasi południowi przyjaciele.


 „Każdy ma tęsknotę za swoimi najlepszymi wspomnieniami z Włoch, nie można tego tematu nie polubić. Włochy są cudowne, inspirujące i wierzę, że każdy ma swoją scenę klucz, która będzie impulsem do udziału w tej specjalnej edycji, która będzie bardzo włoska, również dzięki naszemu włoskiemu Partnerowi głównemu producentowi batonika Duplo. Czekam na wszystkie pomysły z ogromną ciekawością” – zachęca Joanna Sokołowska-Pronobis.

POLECAMY: CELINA WESOŁOWSKA – ZWYCIĘŻCZYNI 9. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS

FASHION DESIGNER AWARDS 2019

Fashion Designer Awards to jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami i początkującymi twórcami. Konkurs ma na celu promocję projektantów, wsparcie ich teoretycznie, jak i praktycznie oraz daje szansę zaistnieć w świecie mody. FDA od pierwszej edycji gwarantuje swoim finalistom imponującą pulę nagród wzbogacających portfolio, jak staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na zagraniczne imprezy branżowe. Co roku honorowym przewodniczącym jury jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali finałowej, zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier. W tegorocznej puli nagród są, m.in. czek na 20.000 zł i stypendia od MSKPU, wyjazd na Premier Vision do Paryża, staż w atelier Gosi Baczyńskiej, staż w atelier Bizuu, specjalna nagroda Showroom Talents oraz wyjazd do Kijowa, gdzie zwycięzca zaprezentuje swoją kolekcję na 2nd International Young Designers Contest.

Siłą konkursu FDA jest również eksperckie jury. W 10. edycji odkrywać nowe talenty będą: duet MMC Studio (Ilona Majer i Rafał Michalak, Gosia Baczyńska duet Bizuu (Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak), Izabela Łapińska, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Marieta Żukowska, Agnieszka Dygant, Macademian Girl (Tamara Gonzalez Perea), Dorota Williams, Joanna Horodyńska, Mikołaj Komar, Kasia Wosiek, Weronika Płocha, Magda Płonka i Marta Kulczycka.

Partnerzy Fashion Designer Awards 2019:

Producent Batonika Duplo | Galeria Mokotów | Cisowianka Perlage | Matrix | AA Wings of Color | Enter Air | Showroom.pl | MSKPU

Autorką grafiki do 10. edycji FDA jest ilustratorka Sonia Hensler, absolwenta ASP w Katowicach, na stałe mieszkająca w Kornwalii; w swoim portfolio ma projekty m.in. dla The Wall Street Journal, The Sunday Telegraph, Loewe i Reem Acra.

 

Do konkursu Fashion Designer Awards można się zgłaszać do 15 lutego 2019 r. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły konkursu na stronie: www.fashiondesignerawards.com.pl

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Fashion Designer Awards | Joanna Sokołowska-Pronobis | konkurs |

podobne artykuły