PL / EN
START I EDYCJI MERCEDES-BENZ FASHION WEEK WARSAW

START I EDYCJI MERCEDES-BENZ FASHION WEEK WARSAW

Już w październiku w stolicy nowe święto rodzimej mody!

W dniach 18–22 października 2016 roku odbędzie się I edycja Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw, podczas której poznamy kolekcje rodzimych projektantów na sezon wiosna/lato 2017.

 

Wydarzenie jest częścią światowych tygodni mody odbywających się pod patronatem Mercedes-Benz. MBFWW to wspólny kalendarz najważniejszych pokazów mody w Warszawie oraz platforma biznesowa i networkingowa dla branży.


„Każdy z uczestników organizuje pokaz we własnym zakresie. Może współpracować ze swoimi sponsorami, zaprosić własną publiczność i zależnie od preferencji – wybrać na miejsce pokazu główną przestrzeń MBFWW lub wybraną przez siebie lokalizację” – o modelu organizacyjnym mówi Ania Terej, dyrektor Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw. „Paryż, Mediolan, Londyn, Nowy Jork, ale też Berlin, Praga czy Madryt – każde z tych miast odgrywa mniej lub bardziej znaczącą rolę w kreowaniu i budowaniu światowej mody. Każde z nich od wielu lat ma też niezwykle ważne narzędzie, jakim jest fashion week, który spaja cały rynek, dyktuje jego tempo, gromadzi twórców, kupców, ekspertów i media w jednym miejscu – mamy nadzieję, że taką rolę będzie spełniał też warszawski tydzień mody”.

 
Oprócz pokazów przewidziane są wydarzenia towarzyszące adresowane do branży – cykl spotkań i warsztatów z uznanymi postaciami ze świata mody oraz program imprez towarzyszących otwarty dla szerokiej publiczności, organizowany z partnerami i instytucjami kultury w Warszawie. 


„Moda i design to jedne z najważniejszych dziedzin w strategii marketingowej Mercedes-Benz. Od 20 lat marka współpracuje z branżą mody, wspiera już około 50 wydarzeń modowych w ponad 30 krajach na całym świecie – a teraz również w Warszawie” – mówi Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor Communication & Public Affairs Mercedes-Benz Polska i dodaje: „Nasza marka wspierała w Polsce różne wydarzenia modowe, najczęściej były to pojedyncze pokazy polskich projektantów, ale też ubiegłoroczny Mercedes-Benz Fashion Weekend – choć jego formuła skierowana do konsumentów znacznie różniła się od nowo powstałego tygodnia mody – pokazał, że zainteresowanie modą jest duże”.


Realizacji Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw podjął się zespół profesjonalistów i pasjonatów, na którego czele jako Dyrektor MBFWW stanęła Ania Terej, producentka pokazów i specjalistka od zarządzania markami z branży mody, absolwentka modowych studiów biznesowych w Istituto Marangoni i ESMOD, która swoje doświadczenie zdobyła, pracując m.in. dla Comme des Garcons, Maison Martin Margiela, Hugo Bossa czy Ani Kuczyńskiej. Producentem wydarzenia jest Krzysztof Ślusarz, który współtworzył m.in. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA czy docenioną przez krytyków i publiczność wystawę Stanley Kubrick w Muzeum Narodowym w Krakowie. Za biuro prasowe i komunikację w mediach z ramienia Polhem Public Relations Poland odpowiada Szymon Machnikowski, a za kontakty ze sponsorami i partnerami agencja Kawałek ŚwiataMedia


Więcej informacji na temat samego wydarzenia, jak i imprez towarzyszących, zostanie podanych podczas konferencji prasowej zaplanowanej na drugą połowę kwietnia. Czekamy z niecierpliwością!

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: MBFW | Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw | fashion week Polska | polska moda |

podobne artykuły