PL / EN
REKORDOWA SPRZEDAŻ W BURBERRY I DALSZE ZMIANY W ZARZĄDZIE

REKORDOWA SPRZEDAŻ W BURBERRY I DALSZE ZMIANY W ZARZĄDZIE

W zarządzie brytyjskiego domu mody Burberry zachodzą kolejne zmiany, a marka informuje o rekordowym zysku ze sprzedaży w jej historii. Dowiedzcie się więcej!

Burberry właśnie poinformowało o rekordowym poziomie sprzedaży po pierwszym półroczu. Wzrost wyniósł aż 16,3%, a marka osiągnęła zysk o wartości 1,3 milliarda funtów! Połowę tej ogromnej kwoty stanowi zysk ze sprzedaży odzieży wierzchniej i dużych akcesoriów skórzanych. Duże znaczenie mają również dochody pochodzące z kolekcji męskiej – zarówno odzieży i akcesoriów.

 

 

Niedawno pisaliśmy o przejściu do Apple dyrektor generalnej brytyjskiej marki, Angeli Ahrendts, którą zastąpi Chritopher Bailey, obecny dyrektor artystyczny. Ostatnio Bailey zakomunikował powstanie nowego stanowiska w zarządzie marki – kierownika biura projektowego, które obejmie jego bliski współpracownik, Luc Goidadin.

 

 

„Goidadin będzie nadzorować wszystkie działania związane z projektowaniem pod moim przewodnictwem. Dzięki temu będę mógł w pełni skupić się na zarządzaniu kreatywną wizją marki.” - powiedział Bailey, uściślając zakres obowiązków Luca.

 

 

Powołanie właśnie tej osoby na to stanowisko jest związane z dużym zaufaniem, którym Baileys daży młodego mężczyznę. Jak sam mówi: „Goidadin to jeden z moich najbardziej doświadczonych, zaufanych i utalentowanych współpracowników, który pracuje ze mną już ponad 12 lat.”

 

 

Jak będzie przebiegać ta współpraca i jakie jeszcze sukcesy czekają brytyjską markę? Dowiemy się z wkrótce!

 

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: chritopher bailey | burberry rekordowa sprzedaż | zmiany w burberry | BURBERRY |

podobne artykuły