PL / EN
PRZEGLĄD MĘSKICH KOLEKCJI NA SEZON WIOSNA LATO 2015 - LONDYN

PRZEGLĄD MĘSKICH KOLEKCJI NA SEZON WIOSNA LATO 2015 - LONDYN

Poznaliśmy już najnowsze wiosenno-letnie propozycje, jakie pojawiły się na wybiegu London Collections: Men. Zobaczcie nasz przegląd!

 

Za nami pokazy mody męskiej, jakie znalazły się w harmonogramie London Collections: Men. Swoje najnowsze wiosenno-letnie propozycje zaprezentowali m.in. projektanci takich marek jak Alexander McQueen, Burberry Prorsum, Moschino, KTZ i Sibling.

 


                                                                                                                                      fot. East News

 

 

ALEXANDER MCQUEEN


Sarah Burton rezygnuje ze swoich przepełnionych nostalgią powrotów. Zamiast historycznych inspiracji i mrocznej estetyki Alexandra Lee McQueena, decyduje się na ukłon w kierunku mody sportowej. Koronki i czaszki zamienia na patchwork abstrakcyjnych wzorów. Zimną paletę urozmaica żywymi odcieniami żółci, błękitu i czerwieni. Mimo wielu nowości, kolekcja nie straciła swojego nonszalanckiego, a zarazem bardzo ekskluzywnego charakteru.

 

 

                                                                                                                                       fot. East News

 

 

BURBERRY PRORSUM


Wiodącą inspiracją najnowszej kolekcji Christophera Bailey była postać brytyjskiego podróżnika i pisarza, Bruce’a Chatwina. Powyższe nawiązania rozeszły się na dwa kierunki – literackich fascynacji i nomadycznej nonszalancji. Trzeba przyznać, że stylizacje, w których występują takie materiały jak aksamit, denim i len to dość progresywne połączenia. Uzupełniają je kolorowe kapelusze z opadającym rondem. Estetyka może budzić kontrowersje, jednak kluczowe są w niej hasła wolności i otwartości na eksperymenty. To w końcu domena podróżników.

 

 

                                                                                                                                      fot. East News

 

 

KTZ


Co mają ze sobą wspólnego kultura i sztuka antyku oraz nowoczesna awangardowa moda sportowa? Odpowiedź na to pytanie zna Marjan Pejoski, projektant marki Kokoon To Zai. W pokazowych stylizacjach KTZ pojawiły się wieńce laurowe, złote medaliony, sandały na koturnie, tarcze i hełmy. Na ubraniach znalazły się nadruki inspirowane meandrami, motywami z waz greckich oraz innymi symbolami znanymi z ikonografii sztuki antyku.

 

 

                                                                                                                                       fot. East News

 

 

MOSCHINO


Kiedy ekscentryczna, krzycząca intensywnymi kolorami estetyka marki Moschino spotyka się z popkulturową modą Jeremy’ego Scotta, to wiemy, że wszystko znajduje się na właściwym miejscu. Męska kolekcja na wiosenno-letni sezon 2015 nawiązuje w swoim charakterze do damskich propozycji Resort. Niezmiennie zafascynowany kulturą masową Scott wrzuca do jednego worka logo inspirowane puszkami z napojów gazowanych i nadruki z flagami różnych państw. Nie dość, że do swoich pomysłów podchodzi ze sporą dawką ironii  (napisy Moschino – Fauxschino), to jeszcze z ogromnym dystansem odnosi się do innych marek (nadruki i motywy nawiązujące do charakteru Chanel, Louis Vuitton czy Hermès).

 

 

                                                                                                                                      fot. East News

 

 

SIBLING


Projektanci Sibling  - Cozette McCreery, Joe Bates i Sid Bryan przenieśli całe dobrodziejstwo inwentarza mody punkowej lat 70. Biorąc pod uwagę, że specjalnością marki są dzianiny, stanowiły one podstawę najnowszej wiosenno-letniej kolekcji. Kolorystykę z dominującymi odcieniami czerwieni, czerni, bieli i niebieskiego można potratować jako nawiązanie do charakteru mody cyberpunkowej. Dopełnieniem pokazowych stylizacji były fryzury- irokezy, maski oraz biżuteria stylizowana na etniczną.

 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: kolekcje męskie | moda męska | London Collections: Men | wiosna lato 2015 | Sibling | KTZ | Burberry Prorsum | ALEXANDER MCQUEEN | MOSCHINO |

podobne artykuły