Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ KOLEKCJI PROENZA SCHOULER JESIEŃ-ZIMA 2011/12 – SZYK W RYTMIE ETNO

POKAZ KOLEKCJI PROENZA SCHOULER JESIEŃ-ZIMA 2011/12 – SZYK W RYTMIE ETNO

Inspirowana wzorzystymi tkaninami Indian z Santa Fe, ale zarazem nowoczesna i pełna miejskiego szyku kolekcja Proenza Schouler na jesień-zimę 2011/12 to jedno z objawień bieżącego roku.

Ostatnio Jack McCollough i Larazo Hernandez, projektanci marki Proenza Schouler otrzymali nagrodę Council of Fashion Designers of America w kategorii Projektanta Roku. Ich styl to mieszanka swobodnego szyku i pomysłowych inspiracji – co idealnie sprawdza się w modowym biznesie. Trudno przejść obojętnie obok kolekcji tej amerykańskiej marki – a przecież właśnie to liczy się najbardziej – zostać zauważonym.

 

Źródłem inspiracji dla projektantów Proenza Schouler były indiańskie kołdry, które zobaczyli podczas podróży do Santa Fe. Grafika bajecznie kolorowych etno wzorów została przeniesiona na komputer i dogłębnie opracowana – a efektem są ciekawe, techno-folkowe motywy, które zdominował jesienno-zimową kolekcję.

 

Materiały wykorzystane do uszycia linii kontrastują na zasadzie matowości i błysku – aksamit, skóra, zamsz, wełna i szydełkowe koronki to tylko niektóre z użytych tkanin. Imponująco prezentują się intensywne kolory, zestawione w etnicznych motywach – musztardowy żółty, szafranowy pomarańcz, zieleń, granat, a także złoto i srebro w połączeniu z czernią zdają się mówić „patrz na nas!”.

 

Przy tym wszystkim zachwyca także prosta innowacyjność krojów – między innymi, eleganckie marynarki i płaszcze z wyraźnie zaznaczoną linią ramion, sukienki o najmodniejszej w jesienno-zimowych sezonie długości midi, długie koszule i asymetrycznie cięte topy.

 

Całość urzeka nowoczesnym spojrzeniem na amerykańskie dziedzictwo kulturowe. Ujęcie tradycyjnych motywów w nie do końca nowym kontekście, ale za to z szacunkiem i pewnością siebie zaowocowało jedną z najciekawszych kolekcji nadchodzącego sezonu. Nic zatem dziwnego, że Jack McCollough i Lazaro Hernandez otrzymali nagrodę CFDA – zasłużyli na nią całkowicie.

tagi: Proenza Schouler | pokaz mody | trendy jesień-zima 2011/12 | Jack McCollough | Lazaro Hernandez |

podobne artykuły