PL / EN
„POLITYKA” W TEATRZE 6. PIĘTRO

„POLITYKA” W TEATRZE 6. PIĘTRO

„Komedia lewicowo-prawicowa”, a w niej plejada polskich gwiazd. Poznajcie szczegóły!

Już niebawem na deskach stołecznego Teatru 6.piętro pojawi się plejada polskich gwiazd, a to za sprawą najnowszego spektaklu, „lewico-prawicowej” komedii „Polityka”. Tym razem dyrektor artystyczny i reżyser Eugeniusz Korin sięga po błyskotliwy i bezkompromisowy tekst Włodzimierza Perzyńskiego z 1920 roku, który nic nie traci ze swej ponadczasowej wymowy. W krzywym zwierciadle, w obfitujący sarkazm i ironię sposób, przedstawia mechanizmy sprawowania władzy i uprawiania polityki. Z przymrużeniem oka traktuje o absurdach rzeczywistości i w niezwykle inteligentnym stylu portretuje klasę polityczną. Tu śmiech staje się instrumentem do otwarcia dialogu o męczących nas w polityce zjawiskach.

 

Charakter spektaklu najlepiej podsumowują słowa jego twórcy: „Polityka” to gorzko - ironiczna komedia, która w sposób inteligentny i z przymrużeniem oka szydzi z licznych przywar i ułomności klasy politycznej. Śmiech, który mamy nadzieję będzie towarzyszył temu spektaklowi, nie jest jednak celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski. Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco aktualny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza bowiem znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia - mówi Eugeniusz Korin.

 

Na scenie korowód osobowości-osobliwości zarówno z prawej, jak i lewej strony sceny politycznej, a w dziesięcioosobowej obsadzie między innymi takie nazwiska jak: Małgorzata Socha i Rafał Królikowski, Kazimierz Kaczor, Joanna Żółkowska, ale także Hanna Śleszyńska czy Sylwester Maciejewski. Akcja dzieje się w niezwykle klimatycznych latach 20-tych, czasach emancypacji kobiet i odbudowy II Rzeczpospolitej. Dwójkę głównych bohaterów łączy nie tylko silne uczucie, ale i międzypartyjne perypetie z łapówkarstwem, prywatą i nepotyzmem w tle.

 

Spektakl dodatkowo garściami czerpie ze stylistyki typowej dla kina niemego, a liczne odwołania stanowią esencję atmosfery lat 20’. Pełne uroku aktorki uwodzą i przywołują na myśl ówczesne gwiazdy ekranu, które emanowały zmysłowością. Całość to niezwykła dawka humoru, intelektualna uczta, którą przeplatają lewicowo-prawicowe namiętności. Pierwsze spektakle już 30. i 31. grudnia.

 

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z przygotowań do premiery Polityki.

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Polityka | Teatr 6 pietro | kultura | teatr | premiery teatralne | spektakl Polityka | Eugeniusz Korin | Małgorzata Socha | Rafał Królikowski |

podobne artykuły